» Poradna » Mobily

Sledování mobilu

Myslíte že když si koupim telefon androidem s origo ROM tak že mě můžou sledovat ?Pokud nainstaluju jinou ROM třeba cyanogenmod, můžou mě pořád sledovat ?Alternativní rom nejsou vyvýjené gigantickými společnostmi jako třeba Sony, Samsung, HTC, LG, takže by mě neměl kdo sledovat ... jak to teda je ?

Odpovědi na otázku

sledovať ťa sledujú či maš andoid alebo máš "hlupy" telefon

A kdo by tě asi sledoval ty jeden paranoiku? Jediná věc co má přístup k tvé poloze jsou servery Google a aplikace kterým to povolíš. Ani zaměstnanci Google se nedostanou k poloze svých zákazníků.

aj tvoj operator ma pristup k tvojej polohe, dokonca k smskam, telefonatom..a nemusiš mať ani smartfon

To ano, ale dle zákona 101/2000 sb. tyto údaje nesmí předat žádné třetí osobě a dokonce k nim nemají přístup ani zaměstnanci samotného operátora.

zákony sa dodržiavaju poctivo..:D

Tyhle zákony dodržovat musí, jinak by jim hrozila taková pokuta, která by položila klidně celý O2. ČTU sice může dávat děsně směšný pokuty, ale jak jde o ochranu osobních údajů, jsou těžce v prdeIi.

Tu pokutu ovšem dostane firma, nikoliv zaměstnanec, který ten zákon porušil.

Ano, proto existují smlouvy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.:)

Je ovšem otázka, co si pak firma na tom zaměstnanci vezme. Pokud by to dohnali k soudu, tak jim hrozí, že se na veřejnost dostanou informace, u kterých by si to rozhodně nepřáli.Pokud dojde k velkému průšvihu, tak je pro firmu výhodnější vše ututlat.

KuboI kdyby takové zákony nebyly, pro koho myslíš že jsi tak zajímavej, aby investoval do tvého sledování?

Myslim, ze tomu neveris ani ty sam.

Mají k nim přístup, to ano. Ale jen u zákazníků co zrovna uzavírají smlouvu po telefonu, či se dovolali na pasivní linku.

Ať žije paranoia. Jasně, velké společnosti, CIA, Mosad, MI5 a jiné světové vyšetřovací organizace, všechny zajímá kdejaký jouda z Horní Lhotky, což jsme my všichni obyčejní lidi...jim jde i jiné lidi.

No možná nikoho nezajímá ale jak prolátl bývalý zaměstnanec NSA jméno nevím sledují američané sms po celém světě a všechny vlády to nechalo v klidu ,dokud se neprovalilo,že odposlouchávali Merkelovou. Francouzi taky zareagovali že usa sleduje sms francouzů.

Ano, je to dvousečná zbraň. Může to být k dobru (třeba proti teorizmu), ale taky ke špionáži na nesprávných půdách, jako třeba v té Francii. Ale Merkelová taky není nějaká nanynka z horní dolní. Nemohou podrobně sledovat SMSky všech obyvatel, mají automatické sledování jistých slov a konverzací, a pokud takto automaticky někdo mé maily a SMSky sleduje a výp. technika hledá třeba různé slova, které by ukazovaly na teorizmus, tak to je mi u zadku. A určitě se (bez těchto indicií) nezaměří nijak podrobně na mně, "joudu z horní dolní Lhoty", určitě nepověří žádného agenta, aby moje zprávy četl.

No to jistě že pokud nebudu používat v sms sledovaná slova tak jsu jim u pr....Spíš mám na mysli princip demokracie svobody a vlády mlčí. předpokládal bych,že aspoň vznesou nějaké námitky. Naši politici křičí že jsme právní stát, ani náhodou.

Demokracie je dobrá věc, ale zase trochu s rozumem. Pokud jde o snahu třeba o to včasné nalezení teroristy, jak mi automatické analyzování mých mailů nevadí. Ale je to dvousečná zbraň, mohou těchto nástrojů zneužít a nejsem naivní, abych tvrdil, že toho nezneužívají. Ale to je na jinou dlouhou diskuzi. Prostě si myslím, že prakticky nic, ani tohle není černobílé.

pro Alik007: dosud jsme o tobě nevěděli. Když jsi na sebe takhle pěkně upozornil, tak si tě přidáváme do databáze sledovaných osob. Zřejmě máš co skrývat.

No ... já jsem těžkej terorista a nebezpečnej člověk :DAle pssssst. HLAVNĚ to nikomu neříkejte !!!

technicky lze zjistit, kde je každý telefon, respektive k jakému vysílači je připojen. Androidy (a všechny smartphony) tyhle informace shromažďují, stejně jako když je zapnuté GPS a pokud si to nějaký program přeje a má to povolené, dokáží to předat i nějakému serveru na internetu, takže třeba google ví, kde jseš. Dokážou podle toho nabídnout reklamu, nejbližší hospody a podobně. To není nic nového a myslím, že typ ROM na to nemá vliv.Ano, pravděpodobně by byli schopní tímto způsobem telefon sledovat, kde se pohybuje a podobně, ale vzhledem k obrovskému množství těch telefonů to není reálné. Možná snad na adresnou výzvu soudu nebo podobné instituce. Pokud se s tím nechceš smířit, asi ti nezbývá, než se spoléhat na holubí poštu.