» Poradna » Počítačové sítě

Sledování filmu z ntb na tv přes domácí síť

Dobrý den.Mám tv Sharp Aquos, ntb Asus s W7 a router od O2 s wifi. Tv i ntb jsou k routeru připojeny kabelem. Je možné nějak nastavit ntb, aby bylo možné přenášet filmy z hdd do tv touto sítí? Nebo je k tomu potřeba nainstalovat nějakou aplikaci (jakou?)? Nebo to nejde? Tv v síti na ntb nevidím. Mám ještě receiver Pioneer, též s připojením na net kabelem, také přes O2 router a ten v síti vidím. V současné době to řeším tak, že buď připojím ntb přes hdmi přímo s tv, ale to je dost komplikované: musím odpojit net, přehodit napájení, protože baterie nevydrží celý film, atd., nebo film zkopírovat na portable disk a ten potom přes usb připojit k tv. Hledám proto jednodušší řešení. Nehledě na to, že některé filmy a videa neumí přehrávač v tv zpracovat a není možnost upgrade. Pak nezbývá, než přenést ntb k tv a to je třeba 4x týdně dost nepohodlné.Děkuji za případné rady.Pohoda Jirka

Odpovědi na otázku

Ovládací panely > Zvolit mož. dom. skupiny a sdílení > Vysílat datový proud obrázků hudby a videí.....-zaškrtnout. Potom bys měl na TV uvidět mediální server WMP. Filmy které chceš takto streamovat musí být zahrnuty do knihovny WMP(Videa).