» Poradna » Windows (a jiné OS)

Slax na USB a načtení ve VirtualBoxu

Dobrý den,Mám Slax na USB "www.slax.org/download/7.0.8/slax-Czech-7.0.8-i486.zip"Který jsem vyzkoušel na notebooku a vše se normálně načetloPotřeboval bych aby se s usb načetl Slax ve virtualboxu ale to se mě bohužel nedaří píšeto systém nenalezenJestlí má někdo zkušenosti s "virtualbox" nebo "VMware Workstation" jak načíst Slax s USB budu rádAle byl bych raději kdybych to vyřešil pro virtualbox používám ho raději...Upozornuji: že nechci Slax načíst s ISO souboru ale s USB!

Odpovědi na otázku

Upozorňuji, že Virtualbox umí načíst z USB pouze ISO.

Aha takže jestli to chápu dobře virtualbox neumí načíst linux s USB ?

Tvůj problem je asi ten, že VB neumí načíst zip a je jedno odkud.

Tohle beru jako vtip vše jsem rozbalil a spustil "bootinst.bat"Doufám že poradí někdo kdo má co říct

Virtualbox umí načíst linux ISO jako LIVE, nebo se musí system do něj nainstalovat. Instalace Slax sice udělat jde, ale musí se vědět jak na to, a nevím zda by to šlo i do VB. Rozbalení a "bootinst.bat" není instalace. Asi sem se předtím špatně vyžvejk, ale to Tě neopravňuje bejt hustej.

Virtualbox má svůj virtualní disk do kterého jde slax nainstalovatAle moje otázka zůstavá stejná (Jak spustím Linux Slax který mám na USB)

Možná o tom vim prd a možná se pletu ale nebylo by jednodušší v tom VB načíst ISO ?Nevidim důvod proč chtít po VB aby system hledal na USB.

Není to jednoduší já potřebuji pracovat se souboryA nedokážu si představit že kdykoliv potřebuji něco otestovat bych musel vše dávat do iso souboru...

Najdi si slax ve virtualboxu - načtení isa a ano iso může ležet na usb.Najdeš hromadu navodu pokud použivaš linux ale vzhledem k tomu žes použil instal.bat jedeš na winech.Takže se prokousej k navodu pro W7 existuje taky.Prostej dotaz na vyhledavač.

Co se tyče isa a nemožnosti pracovat se soubory tak existuje parametr kterej to umožní - vytvoři si odkladací prostor do nějž se odkladaji změny - parammetr uchování změn je samozřejmost.Použival jsem když jsem jel slaxe kdysi pradavno z cd.

Bože další člověk co neví vůbec nic a ještě o tom píše za 1. nemám na USB ISO obrazza 2. mám tam soubory s boot zavadečemJak jsem psal vše funguje protože jsem to testoval na notebookuA já potřebuji načíst Linux Slax co mám na USB ve virtualboxu

Slax aby ti jel ve virtualboxu potřebuje konkretníi postup.Pod linuxem https://forums.virtualbox.org/viewtopic.phpPředpokladam že chceš abys mohl pod virtualboxem spouštět slax je to tak?Jestli ano postup je jinej a ne že ho rozbališ na usb klikneš na batak,nahodiš slax na usb a vlezeš do virtualboxu a spustiš slax.jestli sis to myslel tak doufám že reakce nebyla na mně.Protože se to děla jinak - slax na USB ve virtualboxu s možnosti zachovami změn jestli maš tucha co tento parametr u slaxu dělá...

Ale jo koukám že byla,tak mnoho štěstí,postup pro win bych ti mohl pastnout ale věřim že ho najdeš sám

Buď tak hodný a bež si spamovat jiné fórum děkuji...

Takže, nyní je to asi jasnější. Na ntb si nainstaloval VB na FLASH, a tam rozbalil SLAX. Po tom zkoušíš spustit z FLASH VB se SLAXEM na jiném stroji, a to vše pod windows. Jestli je to tak, v tom případě je vše jinak, a universalní řešení asi není.

Myslím, že něco takového se zachováním persistence není ve VirtualBoxu možné."s ISO souboru ale s USB!"No comment.

Že by byl problém v tom, jak VirtualBoxu vysvětlit, že má bootovat z FlashDisku?Skus tohle http://www.pendrivelinux.com/boot-a-usb-flash-drive-in... A neděkuj mně, ale googlu

Konečně někdo kdo nemá IQ jak zmrzlá makrela...Děkuji MXiQ, pista314Právě jsem to taky našel a testuji to sice tento postup někdy dělá problémy a určité neduhy ale doufám že to bude řešit můj problém

"doufám že to bude řešit můj problém"Nebude. Nebudeš mít persistenci (to bys musel zase zpětně rozbalovat ten obraz disku na flashku).

iq zmrzle makrely maš ty protože si přečti svůj dotaz - nikde v něm není že virtualbox běži z flašky,to fakt neni totožno s tím co pišeš -potřeboval bych aby se s usb načetl slax z usb což přesně pišeš,slax na usb ve virtualboxu což pišeš o něco niž si totiž jde vpohodě vyložit přesně tak jak pišu..tvuj problem je x let vyřešen a rozepsan na cd111 net. včetně problemu boot virtualboxu z flešky

nenapadlo ma, že z HDD sa dá urobiť vdmk. Len opačne trošku problém

napr. http://www.pendrivelinux.com/boot-a-usb-flash-drive-in... viac -- google Boot a USB Flash Drive in VirtualBox