Sladká minerálka v netbooku - schluss ?

Převrhl jsem na klávesnici netbooku Samsung N150 ( 10" ) láhev hanačky ( jen vyšplíchlo trochu na klávesnici ) - i když jsem bleskurychle netbook obrátil a utřel, tak mi po čase nejde asi 7 kláves
Ten stiskací pružinový grift mají, ale žádné znaky mi nenapíšou - nevím, jestli to jde nějak vyčistit - ono odrazit ty jednotlivý klapky jdou ( už předtím mi nešlo L, tak jsem ten bakelit odrazil a bylo to - jenže nešel nasadit zpátky- tahle netbooky to je děs - L jsem klapas jen tím čudlem pod tím - no teď ale to je už moc.

Ta klávesnice celá se asi na ten Samsung sehnat nedá že - takže zkusit odrazit čudly a nějak vyčistit ? Nebo tak akorát koupit nějakou srolovatelnou klávesnici do USB a tu připojovat ? Myš v USB mi samozřejmě funguje, ale bez sedmi důležitých kláves jsem prakticky vyřízený ( písmena, ne funkce ). Netbook sice stál jen 5,5 tis. ale škoda by ho bylo
Jak byste to řešili Vy ?

Odpovědi na otázku

1. Dát to někomu, KDO TOMU ROZUMÍ a UMÍ to, aby se na to mrkl.
2. Nebo připoj externí klávesnici a jeď dál.

PS. Existují i servisy.

To snad neni zas takovy problem:

http://www.laptopskeyboard.com/samsung-laptop-keyboard/3... ...

Pokud se ta sračka dostala na kontakty, tak je konec. Minerálka je kvalitně vodivá a soli, v ní obsažené, spolu s cukrem se rychle postarají o totální korozi všeho kovového. Máš totiž tu čest s kyselinou, i když relativně slabou. (H2CO3)

Ono se dost casto neco dostane i na zakladni desku a pak skutecne slus. Jen vzacne se problemy vyresi pouhou vymenou klavesnice.

Problemy, ktere popisuje, se v 99% pripadu vyresi prave novou klavesnici.

To jiste. Jenze za cas se tak v 50% pripadu vyskytnou problemy o dost vaznejsi.

Pouze pokud se agresivni latka dostala skutecne POD tu klavesnici. A rozhodne bych nerekl, ze k tomu dochazi tak casto. Zvlast, kdyz to rychle otoci a vyklepe.

No ona úplně stačí jedna malá kapka na "správné" místo a je po srandě. Třeba včera jsem vracel satelitní stb s tím, že se oprava nevyplatí, protože do přístroje se dostala kapalina přesně na místo, kde mohla (klidně i po vyschnutí) krásně přeskočit jiskra a vzala s sebou na první pohled tak čtvrtinu všech součástek zdroje a nesázel bych na to, že zbytek elektroniky zůstal netknutý.
Ale dokud přístroj funguje, lze ještě ledacos zachránit.