» Poradna » Notebooky

Slabý zvuk po upgrade na Win10

Upgradoval jsem OS notebooku HP Probook 470Go z Win8.1 na Win10 Home 64bit . Všechno funguje dobře s vyjímkou zvuku , který je slabší a postrádá basy a výšky. Na webu HP jsem hledal samostatný audio ovladač , ale našel jsem ho jen v balíčku s jinými ovladači nebo programy. Na podpoře HP jsem dohledal, že by ovladač měl být Conexant Audio Driver, nikde jsem ho ale nenašel ke stažení. Nechci instalovat zbytečný balast programů od HP, počítač teď běží rychleji než na Win8.1. Děkuji

Odpovědi na otázku

Tak to zkus ve správci zařízení aktualizovat.

Nemyslim si, že by to bylo ovladačem. Spíš bych si tipnul, že tam byl nějaký software od výrobce čipu na rozšířené vlastnosti zvuku, a ten tam ted není. Něco jako: "realtek HD audio manager" atp.

Já u HP ovladač pro zvukovku vidím, pro operační systém 8.6x64. Proč ho nevyzkoušíš? Mohl by fungovat i v desítkách, může být nějaký upravený.

Ano, opravdu je to tím ovladačem od Conexantu. Musí se mu tam vnutit generické High Definition Audio Device z Windows a mělo by to fungovat.

Zvuk na ntb. basy a výšky nebude mít nikdy.Zkus do správce zvuku--Realtek--zvukový efekt--equalizer,nastav to nejlepší pro sebe,ulož.Hlasitost si upravíš.A když připojíš nejaký vercajk přes sluchátkový výstup,tak to hraje jak?...

Dobrý den,Výstupy zvuku z Hdmi a sluchátek fungují normálně,jen ty vestavěné v notebooku jsou oproti stavu před upgradem takové slabší a málo basů.Jinak systém je ve všem lepší a hlavně rychlejší až na ten zvuk.Ještě zkusím zákaznickou podporu HP.Díky moc všem za reakce k problému