Slabý zdroj?

Zdravim.Vždycky, když spustím nějakou náročnější hru(far cry, xpand rally,...), sekne se PC - buď zatuhne obraz a pomůže jenom reset a nebo se restartuje sám.Athlon XP 3700+ 64, deska DFI nF3 Ultra-D, SB live! 24bit, zdroj Chieftec 350W, 3x 120 GB HDD, 1x 200 GB HDD, DVD RW Toshiba, CD-RW Philips, DVD(teď přesně nevim značku), grafika GeForce fx 5900 xt.Problém je v tom, že se měnila deska (stejný typ) a nereinstaloval jsem systém.Než zkusím reinstalaci systému(obávám se, že ale stejně nepomůže), myslíte si, že by to mohl dělat zdroj? - zkoušel jsem vypojit všechny HDD kromě systémového a stejně PC zatuhl.Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Dost možná! A co paměti? Tyhle desky jsou docela vybíravé...

s pamětma byl problém - neni to muj komp, ale bráchy, tak ti neřeknu podrobnosti, snad jen, že brácha psal na DFI FAQ a napsali mu že ty jeho nebyly kompatibilní, taxme zkoušeli ramky od kámoše, který už kompatibilní být měly, a problém pořád stejnej.

o RAMkach sa nepise na DFI, ale sa nabootuje z diskety z www.memtest86.com a z www.goldmemory.cz, a kuka sa ci to vypise chyby (kompletny test trva niekolko hodin). Ak nie su chyby tak je RAM v poriadku.

asi jsi mne nepochopil - nevim, přesně jakej to byl typ RAM, ale brácha psal e-mail na DFI a oni mu odepsali, že konkrétně ty co tam má, NEPODPORUJE tahle deska a PC zřejmě nepoběží, ale jak jsem psal dříve, zkoušeli jsme i jiný RAM a pořád to samý.

ja som ta pochopil, ale to ti vyrobca napise vzdy, aj keby tie RAM tam fungovali (v slusnej doske funguje akykolvek pasujuci RAM modul). Vyrobca proste vzdy povie ze tie co testoval ze funguju a ze tie co netestoval ze nefunguju , ptz. tak je to prenho jednoduchsie.Ale ak si otastujes modul v tvojej doske sam, tak vies ci ide alebo nie, spravidla samozrejme funguje bezchybne (ak nie je vadny), aj ked nie je doporuceny vyrobcom.

vidim, že se v tom asi dost vyznáš, alespoň že se najde někdo, kdo se snaží poradit - vim, že když jsem tady byl asi před 2 lety stálým návštěvníkem, poradna stála za ....každopádně díky za rady

ano moze byt nejaky problem so zdrojom (moze byt ze nestiha, mas tam toho dost, aj ked grafika moc nezere, co ja viem), alebo moze byt problem s doskou, alebo aj vadna grafika, alebo len ovladace (skusil by som cisty install Win+SP+ovladacov+DX9.0c, aspon na nejaku cvicnu particiu/disk).Do BIOSu dat defaulty, a nastavit spravne FSB. Mozes skusit zmenit aj nastavenie AGP fastwrites a AGP na 4x, ale v tom problem takmer urcite nebude.

právě jako jediná jiná možnost než slabý zdroj mi přijde, že jsem nepřeinstaloval sytém, když jsem měnil desku (sice to byla ta samá, ale stejně...).Ovladače na grafiku mám vyzkoušený stabilní 77.77(samozřejmě jsem je zkoušel přeinstalovat a nic)

jedina moznost to nie je, moze byt vadny aj motherboard.

to se mi nezdá, ale netvrdim, že to tak neni, já to vidim na 90% ve zdroji.

v kazdem pripade (mam take FX5900) vyhodit ty 77.77.ty jsou opravdu hrozne!!!problem mi vyresili 78.01.v tvem pripade jsem si jist na 99%,ze je to zdroj.kolik mas na 12V vetvi A?

kolik mam větví nevim(nechápu, specifikuj co jsou větve, ale něco ti povim- 78.01 jsou pouze a jen pro 6200, poslední vydaný na 5900 jsou 77.77...

Oprava, jsou na 6500 - tohle je info na nvidia.comRelease Highlights: * ForceWare 78.01 adds support for GeForce 6500 only. There are no additional driver updates in 78.01 since 77.77. * SLI support for GeForce 6600 and GeForce 6600 LE

jak jsem uz napsal.s 77.77 problemy ,po instalaci 78.01 vse ok.pochop,ze toho mas celkem moc na ten zdroj.a proto nestiha.neni schopen dat dost "stavy".12V vetev napaji hlavne CPU a GPU.podivej se na zdroj, jakou mas hodnotu u +12V.napr. +12V 25A atd.

takže +12V mam 17 A, potom +3.3V 28A a +5V 35A

urcite bych zkontroval teploty (CPU,grafika,MB,disky) a napeti + -12,5,core atd. pokud jsou teploty a napeti ok, urcite bych postupoval metodou vymenit kus za kus, bohuzel vetsinou clovek nema k dispozici kus stejneho HW, ale pokus se sehnat nejaky silnejsi zdroj a vyzkouset ho v onom PC.