» Poradna » Web a internet

Slabý Wifi Signál

Dobrý deň,zakúpili sme nový router Asus RT-AC51U a pripojili sme ho,nastavili,router je v obývačke čo nás delia možno 2 steny z sadrokartónu a wifi mám 1-2 paličky no v obývačke sú 3-4..Bude vadny router alebo zle nastavenie?Starý TP-Link pokryl všetko..

Odpovědi na otázku

Stary router : TP-LINK TL-WR543G

To bude preto, lebo to ma silnejsie anteny. Daj tam tie, ktore boli na starom routri a daj ten router a pocitac presne na rovnake miesto a to aj vcitane presne rovnakeho natocenia anten.

Antény z nového sa vymontovat nedajú a na starom bola iba jedna 2,4Ghz..Nedá sa ten nový nejak spraviť ? Susedine wifi čo býva na 3 poschodí chytám aj na ihrisku (20M) od bytovky a naše mám problém chytiť pred bytovkou.

Jedine, ze vyskusas ine anteny. Tie, co tam su originalne su dvoj pasmove a zrejme su vyladene tak, aby fungovali na obidvoch pasmach prijatelne, ale na kazdom jednotlivom pasme funguju horsie ako keby tam boli 4 anteny a kazda dvojica by bola specialne vyladena na konkretne pasmo. Predpokladam, ze vysielaci vykon mas v nastaveni routra nastaveny na max.Tento vykon je na vsetkych routroch rovnaky a nesmie prekrocit normovanu hranicu. Starsie 11b/g routre dokonca tuto hranicu niekedy ani nedosahovali, pretoze ich suciastky boli malo vykonne. Niektore novsie routre maju niekedy moznost vysielat silnejsie ako povoluje norma, napriklad Mikrotik.

"Susedine wifi čo býva na 3 poschodí chytám aj na ihrisku (20M) od bytovky a naše mám problém chytiť pred bytovkou."Susedka ma nastaveny kanal, ktory je malo ruseny, a Ty mas smolu, mas nastaveny kanal, ktory vyuziva cele sidlisko v okoli.Zarusenie Wifi je mozne testovat (a hladat volny kanal) napr. programom Insider.