» Poradna » Počítačové sítě

Slabý signál

Mam asus WL-138g, malu smerovu antenu Micro8,kabel 5m, som cca 400m (bez prekazok)od AP ISP. Ale: silu signálu mám iba cca 25%. Prenosovu rychlost som uz znizil na 1Mbit/s (hoci platim za 1400kbit/s). Ako mozem zvisit signal? je slaba antena? lebo: videl som tuto istu zostavu fungovat na 85% na tu istu vzdialenost a len kusok odo mna na rychlosti 11Mbit/s (takze nehrozi preplnenie pasma tu v okoli). skontroloval som aj konektory, ci su neni uvolnene ale stale len 25%.poradte prosim.

Odpovědi na otázku

zkus pohnnut inam antenou alebo mi napis na kladruba@seznam.cz a podiskutujem

To som uz skusal ako prve. Natacal som ju vsetkymi smermi ale nepomohlo.Este ju zajtra skusim pootocit, tak aby konektor na nej nebol na boku (navod od providera, ma to vraj nieco spolocne s polarizaciu horzintal/vertical) ale hore alebo dole.Uvidim co to spravi.inak. dik.

Moc dlouhý kabel, 5m už má velký útlum, je to na hranici snesitelnosti. Záleží též, jakou anténu a jaký výkon má AP. A kolik dB má ta anténa?

wifi karta: RF output power: 18 dBmanténa: Zisk 6,9 dB +- 1 dBkábel: útlm 2,1 dB/5mkonektory: neviem

Arko technik s.r.o. |  |

Dej lepší anténu, tak 12 dB.

Este to vyskusam neska poobede pootacat a ked to nepojde tak asi aj kupim. Uz som pozeral ne nete a nasiel som "JOY Line Antenna Logper 16.5dB". Nasiel som aj par ohlasov v diskusiach, ale chcel by som vediet ci je dostupna na SK trhu. Na agem.sk je nepisane:"Stav na sklade: Na ceste ", tak neviem co to znamena (teda kedy bude na sklade).