» Poradna » Mobily

Slabý mobilný signál (nedostupná sieť)

Pekný deň prajem.Aktuálne si už pripadám dosť ohromený situáciou, budem sa ju snažiť popísať čo najjednoduchšie.Týždeň dozadu som vymenil mobil za nový, SGSIV a spolu s ním som si zaobstaral aj novú SIM kartu, keďže tá stará nepasovala. Pár dní išlo všetko v poriadku, akurát som pociťoval pomalší internet, čo mi prišlo dosť zvláštne, niekedy sa nedokázali ani načítať stránky, no telefonovať sa dalo. Predvčerom som prišiel domov a zrazu sa z mobilu nedalo volať, internet už nešiel asi 3 dni vôbec, smsky sa posielať tak isto nedali. Pri snahe o vykonanie hovoru mi vypísalo: "neregistrované v sieti". Manuálne sa na poskytovateľa, telekom, pripojiť nedalo. Povedal som si, že pôjdem teda k nim, na tento telefón ešte záruku mám, slečna s tým spravila po mojom výklade niečo úchvatné (zjavne si to myslela) ... skúšali sme všemožne volať, aj z toho mobilu a aj naň, všetko fungovalo úplne dokonale. Ešte upozorňujem, že SIM karta v inom mobile fungovala, ešte predtým než som navštívil predajňu som to vyskúšal a ani iná SIM karta nefungovala v SGSIV. Bol som tam dnes, celý natešený, že je všetko fajn, ešte po ceste som volal a prídem domov, NASTAL TEN ISTÝ PROBLÉM. Skoro som sa vyočil. Tak hneď skúšam druhý mobil, z toho sa volať dalo.Čiže teraz znie otázka, v čom je problém? Logicky zo začiatku by som povedal, že je problém v SGSIV, lenže výjdem na ulicu a volať sa mi dá. Potom môže niekomu napadnúť SIM karta, lenže tá v mobile inom funguje a nakoniec, žeby niečo rušilo signál alebo ja už neviem čo? Stále by nešlo volať z iných mobilných telefónov.S týmto som sa ešte teda vážne nestretol. Ešte poznámka, teraz to už pre zmenu neukazuje neregistrované v sieti, ale že je nedostupná sieť.

Odpovědi na otázku

Vyzkoušeli jste i data? Síla signálu klesá se vzdáleností od vysílače. Operátor mohl mít obchodní centrum vykryté signálem, ale při komunikaci se vzdálenou BTS už mobil může zlobit. Reklamuj. Přístroj musí zkontrolovat odborný servis, ne nějaká blonďatá, ko*atá blondýnka za pultem. ☺

nemôže mať slabší prijímač? To by bola vlastnosť, nie chyba. Už nie je doba Sagemov, ktoré našli signál aj v pivnici na zemi (cca 1,5m pod povrchom) a to iné tel ani v dome nemali plný signál ako dnes