» Poradna » Mobily

Slaby mikrofon v Skype a Viber

Čaute,mam taky problem a neviem čo s tým. Keď mi dcéra volá z mobilu (Samsung Galaxy A42 5G) cez normálny hovor, tak ju počujem úplne v pohode aj keď je ďalej od mikrofónu. Akonáhle ale telefonujeme cez Skype alebo Viber tak jej neni rozumeť skoro nič. Reklamovať neni čo, mikrofón je evidentne funkčný, skúšal som už aj preinštalovať Viber, a stále nič.Má niekto nejaký nápad ? Budem vďašný za čokoľvek... Peter.

Odpovědi na otázku

To je klasický omyl, telefon nemá pouze jeden mikrofon, ale minimálně dva a při hlasitém hovoru (což využívá i Skype atd.) se využívá jiný mikrofon, než ten pro klasický tel. hovor.

Klasický hovor mi funguje ako na normálny mikrofón tak aj na hlasitý mikrofón.....to je prečo som z toho úplný cvok.... keby nefungoval hlasitý hovor, tak by som to chápal..... ale takto... ani omylom.....Jediné čo ma napadá, že či sa dá niekde nastavit kodek pre VoIP.... alebo hlasitost nahrávania.......mňa aj ženu je počut cez Viber aj Skype normálne, ale 4-ročnú dcéru.... to seká, komolí, alebo vôbec neni počuť.... Klasický hovor je u dcéry bez problémov...

Nastavit se to nedá. Ale těch mikrofonů může být klidně víc, než dva

Skype a Viber maju tiez moznost hovoru ala klasicky telefonny hovor (pri uchu), a hlasiteho hovoru. Malo by sa to dat prepinat pocas hovoru, podobne ako u klasickeho telefonneho hovoru. Nie je mozne ze tvoja dcera ma zapnuty rezim klasickeho hovoru (pri uchu), ale telefon pouziva ako pri hlasitom hovore - drzi ho pred sebou?

při volání využíváte hlasové služby operátora, kdežto na skype ( já bez předplatného) se volá pomocí internetu. Jak to chodí co to má MS nevím i tak bych šel do nastavení skypeMám Samsung cca 4 roky a protože Skype v něm nainstalovaný mě zlobil, stahl jsem si apku skype lite a je to ok.

citlivost mikrofonu se nastavuje v nastavení zvuku.