» Poradna » Web a internet

Slabší wifi signál po vyměně routeru

Používal sem router zcomax WA2204 asi 6let starý, za podpory wifi extendru od TP-linku bylo možné mít stabilní wifi signál na mobilu přes dvě panelové zdi, kdy wifi extendr je ve stejné mistnosti kde mobil. Druhý den používám pronajatý D-link + je rychlost internetu navýšena z původních 60MB na 100MB/s a signál kolísá, někdy vypadne uplně, kde by mohl být problém? Děkuji

Odpovědi na otázku

Kazde wifi treba najprv vyskusat az potom kupit. Napriklad aj take wifi, ktore ma silnejsiu antenu moze byt nakoniec aj slabsie. Tiez nieje na skodu to porovnavat presne s rovnakym nastavenim. Napriklad Zcom vysielal len b/g.

+ nepises ake mas nastavenie a co si uz kontroloval. Skus pozriet nastaveny vykon vysielania routera. Vacsi vykon nemusi byt kvalitnejsi. Zkontroluj ci sa nerusis s inou wifi na rovnakom kanali.

Rozdíl oproti původnímu nastavení je že sem byl na kanálu 11 a ted sem na 6tce. Zabezpečení mám stejné jen WPS jsem vypnul. Zezačátku mě wifina vyhledala i původní AP ale to bylo tím že na extenderu sem měl ještě nastavení k předešlému AP. Anténu u routeru používám TP-link 5dbi router D-link a extender TP-link. Jinak jak zjistím jestli se neruším s jinou wifi na mém kanálu? Děkuji

Problem byva v inom oziarieni tvojho priestoru elkektromagnetickymi vlnami napriklad preto, lebo nove zariadenie ma inu antenu, ma napriklad viac anten, nieje na presne rovnakom mieste, anteny nemaju presne ten isty sklon, ma vyssi, alebo niszi vykon a podobne. Dalej sa tam pridavaju rusenia od susednych wifi, ale nie AP-ciek, ktore dokazes vidiet, ale pocitacov s wifi kartami. Tie neuvidis aj keby si sa moc snazil a pritom ich tam mozes mat okolo seba aj 50, ktore tvoje wifi chyti.Na zistenie ci nejaky sused vysiela na rovnakom kanali je celkom dobry program InSSIDer.

Ještě na starém routeru sem jel na kanálu 11 a v baráku asi dalších 7 AP taky jelo na 11tce a v poho vše jelo, musí být problém v nastavení routeru ale nenapadá mě kde přesně. Výkon mám na 20mhz, jsem v místnosti kde je router a jede mi wifina bez problémů ale přes dva panely v pokoji kde je extender signál vypadává, ale až teď s novým routerem, antény používám stejné. Jen doufám že není problém že router je od D-link a extender TP-link, ale to je snad blbost...

Prezradim ti nieco co takmer nikto nevie. Tazko povedat ci tuto informaciu dokazes vyuzit. Vela wifi kariet vysiela roznym vykonom na roznych kanaloch aj ked mas nastaveny vykon na max.Napriklad na kanali c.1 to moze vysielat vykonom 20dBm a na kanali c.13 len 14dBm, alebo naopak. Tudiz zmena kanalu moze vplyvat na dosah a kvalitu spojenia.