» Poradna » Web a internet

Slabá wifi

Mám WiFi router přes celý dům a bohužel ho nemůžu dát blíž a svůj PC mám hodně daleko a signál nedosáhne.Není něaký způsob jak signál zvýšit ?

Odpovědi na otázku

Nainstalovat vice pristupovych bodu, popripade k PC (pokud je stolni) dotahnout kabel

Naozaj genialna rada nech si natiahne kabel, ked sa pyta ako zvysit signal...

V tom pripade doporucim precist prvni cast prispevku.BTW co genialniho poradis ty?

Ja si este pockam, aby som sa nenamahal s trollovinou. Imho ja mam wifi dalej ako cez cely dom a funguje perfektne.

Trosku konkretneji, co znamena dale nez prez cely dum (vzdalenost, pocet sten, material) a taktez funguje perfektne. Jake pasmo, jaka propustnost?

Az budes ty sam potrebovat radu ohladom uvedenych otazok a zalozis si na to vlastny thread, tak mozem specialne tebe odpovedat na otazky, inak by to bol offtopic.

V cestě jsou 3 stěny a nábytek.

Moze byt ak v tom nabytku niesu kovove veci a na stenach v ceste signalu niesu velke kovove radiatory. Samotna tehlova stena nieje velky problem. Vyskusaj najprv to, co radi uzivatel 'ishi'. Ak budes mat aspon 2 palicky signalu mozeme radit ako to vylepsit este lepsie.

Takže víš ho.no

Záleží na typu routeru - třeba https://www.chip.cz/novinky/tipy-triky/zrychl... .

Vzdy jsem si pral mit doma na viditelnem miste neco takoveho

Vždy je tu možnost natáhnout kabel na místo, kde potřebuješ wifi a tam dát AP. Nepřestává mě fascinovat to, že si lidi nechají vždy zavést internet na nějaké pitomé místo, dají tam wifi router za pár stovek a pak řeší, jak zlepšit signál, protože všechny notebooky / mobily mají na druhé straně domu přes několik zdí. Wifi má svá omezení. Takže pokud má řádně fungovat, potřebuješ mít AP/router ideálně uprostřed oblasti, kde se pohybuješ. Pokud se jedná o dlouhou nudli, prostě se použijí dva (nebo i více) a každý bude uprostřed jedné z oblastí. Ethernetový kabel může být i 100m dlouhý bez ztráty rychlosti (1000 Mbps) a vždy se dá najít cesta, kudy ho dostat na potřebné místo.Je přeci nesmysl vytvořit si zbytečný problém a pak hledat nějaká kouzelná řešení, jak z toho ven. Wifi není zázračná technologii, kdy by stačilo koupit nějakou krabičku, zahrabat jí do sklepa pod hromadu haraburdí a užívat si silný signál na druhé straně zahrady. Aby to fungovalo pořádně, musí se při vymýšlení umístění trochu myslet.

Njn, když ona je ta instalace za korunu, jak ji občas nabízejí kabeloví operátoři, tak lákavá. A ta instalace je skoro vždycky hned za dveře, protože táhnout dráty dál už to stojí peníze navíc a to už se nikomu nechce ("uvidíme jak to pofrčí a pak to budem řešit dál" - "hele, mámo neseď na tom záchodě tak dlouho, dyk je to jediný místo kde pořádně fungujou ty nový internety" ... "sakra, dyk je to k ničemu, v posteli nemám ani jednu čárku" ... "a to řikali, že ta krabička pokreje signálem půlku ulice")

Tohle se řeší pomocí kabelu. Pokud je to váš dům, tak není co řešit. Prostě natáhni kabel někam doprostřed domu a tam umístí další WiFi AP.

Nám udělal náš poskytovatel rozvody po domě. Na 3 bytové jednotky máme 4 routery. Nastavil to šikovně, všude je to stejná wifi tak se přihlašujeme jen jednou. Od O2 jsme chtěli pomoc několikrát, vždy nás odkázali na někoho lokálního. Tak jsme si našli tyhle:www.hslprofi.cz

"jakože Erika", tohle je ale hooodně stupidní a trapný pokus o spamování...

Trapné...

Jste hsltrapáci.cz, protože jestli potřebujete si dělat takovouhle "reklamu", tak vaše služby asi stojí za to. Nevadí, podobné firmy se díky ruce trhu brzy vyselektují...

2.4GHz nebo 5GHz?5GHz nemá přes zdi šanci. Přechod na 2,4GHz by v tom případě mohl pomoct.

Spis tipuju ze to bude 2.4GHz uz ted, vetsine beznych uzivatelu 5GHz nic nerika (a spis je to mate), pro ne je to proste wifinka ;).Nejrozumejsi cesta, sice ne nejsnazsi je vyresit zasitovani celeho objektu, staticka zarizeni pokud to je mozne primo na kabel, pro rovnomerne pokryti wifi singale pouzit vice pristupovych bodu. Umisteni opet zalezi na mistnich podminkach.

Aj 5GHz wifi cez steny funguje. V mojom priestore funguje dokonca za 3-oma stenami rychlostou 30 Mbps voci najsmedovejsiemu routru aky sa da kupit - Edimax BR-6208AC.

To asi ne. Protlačit 5GHz skrz zeď je fyzikálně nemožné, jelikož takto vysoké frekvence se již odráží. Ovšem, toho se dá využít. Kdysi na bytě jsme našli "konfiguraci" dveří která zajistila slušný signál i za zdí. Jen nikdo nesměl s těma dveřma hnout Takže možná ti to funguje takto, ale přes zeď, nebo dokonce přes 3, to rozhodně není.

Nezmysel to nie je. Bývam v paneláku a 5GHz wifi mi funguje lepšie ako 2,4GHz, a to mám router pri vchodových dverách. Aj v detskej izbe cez dve steny ide rýchlejšie 5GHz ako 2.4GHz. (myslím tým silu signálu aj samotný download).Takže doporučujem neteoretizovať ale prakticky vyskúšať.

To není teoretizování. To je mimo jiné i důvod proč se 2,4GHz používá daleko víc. Je to důvod proč fungují radary (nízké frekvence prostě neodrazíš). 2,4GHz se odráží špatně, bude se snažit projít přes zeď a utlumí se. Jinou cestu si nenajde, právě proto, že se špatně odráží.5GHz materiálem prochází velice neochotně, zato se ale ochotně odráží prakticky o cokoli a tím si může "najít" i jinou cestu. Ve výsledku tak vůbec nemusí do dětského pokoje přes dvě stěny, protože se jednoduše někde odrazí a do místnosti "vletí" dveřma nebo oknem.Takže prakticky zkoušet to klidně můžete, ale když nevíte jak se elektromagnetická vlna šíří, tak se vaše interpretace nebude shodovat s realitou.

Ach jo... u nás sa hovorí že chudáčik 5GHz wifi signál nevedel, že nemôže prejsť cez stenu a tak proste prešiel...Ak by to bol vedel, tak by sa správal podľa príručky.Teória sa niekedy z praxou proste rozchádza. To je moja životná skúsenosť.

No vidíš, a u nás jsou zase lidi, kteří ví jak to funguje a proč se ten signál dostane za zeď aniž by jí musel projít. Jak ale vidím, vy si radši budete říkat 3,14čovinu.Ale jo, životní zkušenost. Začínám chápat. A že to prochází zdí, na to jsi přišel selským rozumem, co?

3,14čovinu... fakt dobré, pobavil som sa.Zrejme patríš k tomu druhu ľudí, ktorím pán farár povedal, že svet stvoril Pánbožko za šesť dní a človeka ušúľal z hliny a vdýchol mu život. Tak to musí byť pravda, že?

A tohle napíše člověk který nezávisle na fyzice tvrdí, že 5GHz proleze přes železobetonovou zeď, i když se jeho tvrzení zakládá jen na tom že "tam má signál" a vůbec ho nezajímá jak se tam ve skutečnosti dostal. Bravo. Kdybys šel raději studovat. To by sis mohl totiž potom odrazivost různých frekvencí vyzkoušet i bez routeru. Například by sis mohl sestrojit vlastní radar. (Ale je fakt že to bys musel chápat psaný text. Takže to asi nebude uplně pro tebe.)

V škole sa už učilo toľko somarín, ktoré s odtupom času boli dementované, že škoda hovoriť.V telekonunikáciách som pracoval 28 rokov a na merákoch a obrazovkách som videl toľko neuveritelných údajov ktoré by teoreticky nemali exitovať...Ako hovorím, prax a teória sú dve rozdielne veci.Rád by som pokecal ďalej , ale už by to nemalo zmysel.Prajem pekný deň. Peace.

Ale uvědomuješ si že odrážení EM vln se používá každý den?Uvědomuješ si, že to je vlastnost kvůli které se pro pozemní šíření signálu používají řádově nižší frekvence?Žes někde 28 let kopal pro telekom ti na znalostech VF techniky nijak nepřidá.Ale na tom že to nemá smysl se shodnem. Když někdo před vědou dává přednost selskému rozmu, tak s takovým se opravdu nemá smysl bavit vůbec o ničem. Možná tak ještě o tom jak nám EU prasí šunku.

Že ty učíš na ČVUT ?Nenadarmo sa hovorí - kto neumí, ten učí - ale chudáci tí študenti čo prídu do praxe si väčšinou musia svoje teoretické znalosti poopraviť.

West: Vy tam na slovensku mate nejake papirove steny, nebo zazracne krabicky, anebo treti moznost pises si sam FW routeru a ovladacu na zarizenich ktere funguji 50x lepe nez originaly. Ja napr mam Unificka a na jednom patre musim mit po 2ks, sice v podhledech je vse, eletrika rozvody rekuperace vody vzduchu topeni dale jje to zakryto hlinikovym tahokovem. Ale na baraku mi unifi prs 2 stejny nejde. zelezobeton aby to teda drzelo

Ja uz ty jeho pohadky nevnimam. Navic i kdyby tohle vsechno podstupoval, ma to cenu? Koupit si smejdske zarizeni a pak stravit mladi jeho ladenim?

Nie, mame rovnake steny ako mate tam u vas, akurat ich nemam plne kovovych trubiek a dratov.Ano ovladace pre (niektore) wifi karty si pisem, respektive upravujem (niektore) firemne ovladace a to hlavne v oblasti fungovania radia nakolko som (byvaly) radioamater s koncesiou.Z konstrukcie radiostanic viem ako vyladit prijimac/vysielac tak aby fungoval co najlepsie, preto mozem dosahovat lepsie vysledky. Zbytocne budes mat perfekne UniFi ked tvoj ovladac wifi karty v pocitaci nema radiovu cast vyladenu ani z 50% na funkcnost, ktoru by mohol dosahovat.

Jak prosím konstruuje radiostanice někdo, kdo popírá jednu ze základních vlastností EM vlny?

ok, vysvetli aky je fyzikalny princip sirenia EM vlny cez prekazku akou je stena.

Odrazivost vlny v závislosti na její frekvenci. Jako konstruktér radiostanic bys to měl vědět. Jdi na frekvence v desítkách GHz a už to neproletí ani listem papíru. (Aneb, proč se pozemní vysílání realizuje na frekvencích v řádech MHz a nikoli GHz?)

Ja ta nechcem urazit, ale cinitel odrazu nema nic spolocne s tym, ako sa ta vlna dostane za prekazku.

Mozes prist na exkurziu, predvediem to, co si ty myslis, ze nemoze fyzikalne fungovat. Navyse ako klienta mam dalsie smejdove USB wifi strcene do pocitaca.

No, je fakt že jsi psal o 30Mbps což je dost bída s ohledem na to že by to mělo lítat spíš tak kolem 500Mbps a uznávám, že tyhle drobky přes stěnu projít mohly (hlavně jestli je to nějakej sádrokarton). Ale to fakt neznamená že to funguje. To znamená že je tam brutální útlum způsobený právě vysokou odrazivostí 5GHz vlny. Takové spojení je k ničemu a 2,4GHz by přes ty zdi nespíš podalo podstatně lepší výsledek.

Este som neskusal dat ten Edimax na strop ako sa instaluje UniFi. Tipujem, ze 5GHz by mohlo ist podstatne lepie ako ked je ten router polozeny na stole. Mas pravdu, 2.4GHz podava lepsi vysledok. Oprtoti dalsiemu smejdovemu routru tplink741, tiez cez tri steny rychlost 90 Mbps na TCP vrstve voci rovnakemu USB wifi adapteru. Islo by to aj viac ako by mal ten tplink gigove porty. Zarusenie mam take stredne, zhruba 9-14 okolitych sieti.

Nechápem skadiaľ to ľudia berú, že 5GHz wifi neprejde cez steny v paneláku. Asi to nikto nevyskúšal. Mne to fičí OK dokonca aj niekoľko susedov dookola má už 5GHz a mám od nich silný signál (teda aspoň podľa inssideru).

Moze to byt este horsie. Ja napriklad vidim na 5GHz aj prevadzku okolitych anten (klientov), ktore maju ludia instalovane na strechach domov. Vsetko s rovnakym USB wifi adapterom.

5GHz site chytam vicemene jen p2p spoje z protejsi strechy na kterou mam primy vyhled oknem, ani sousedovu 5GHz o ktere vim, nechytam. V tomto pasmu je relativne cisto. Oproti tomu je 2.4GHz pasmo pekne peklo, za den klidne k 500 detekovanych siti, vcetne taxiku, vyletnich autobusu, AP v modernejsich vozech, ktere projizdeji dole po ulici.

To co nechápeš je, že signál za zdí neznamená že musel projít skrze tu zeď. Nebo ty když jdeš z předsíně do dětského pokoje, tak jdeš taky přes zeď?

Obavam se ze u TP-Link WR741 s single stream 2.4GHz wifi, pri 40MHz kanalech je 90Mbit v podstate strop a gigove porty tomu jiz nepomohou.

Je to mozne. Ja len, ze v aplikacii vidim obcas (o maly kusok) vacsiu rychlost na MAC vrstve ako 100 Mbps. Tak neviem ci to ma nabuffrovane, alebo to chybne pocita.

Takže do PC jedině kabel. Pro mobilní zařízení vice ap a není co řešit.