» Poradna » Mobily

Slabá vydrž Iphone 6s

Je u Iphonů normální , že třeba po 3hodinách na obrazovce ( Youtube , sociální sitě , safari) telefon skoro vybije? Na to jak jsou drahé , tak vydrž maji tragickou?Celkový stav baterie je 87%... ŽÁDNÉ sociální sítě na pozadí , gps vyplé... , jas na třicet procent...Včera jsem to testoval na safari a baterie se vybila asi za tři hodiny a třicet minut. Přitom podle testu to má vydřt mnohem více...

Odpovědi na otázku

Tak jestli je cele 3 hodiny aktivni displej a datove prenosy (predpokladam ze prez wifi) tak to neni niz zvlastniho, nemluve o tom ze 6s jak sam popisujes nema baterku v 100% kondici.Podle jakeho testu ma mit delsi vydrz pri tomto styly pouziviani?

Baterie je pouze spotřební zboží a má omezený cyklus počtu nabití. Je v celku normální, že baterie vlivem používání ztrácí kapacitu a po nějaké době už nevydrží to, co baterie nová. Výrobci uvádí u baterií záruku 6 měsíců na kapacitu (po uplynutí šesti měsíců se kapacita může zhoršovat bez vlivu na záruku) a 24 měsíců na funkčnost (telefon se po tuto dobu musí s baterií minimálně zapnout). Když vezmu v úvahu pohotovostní dobu chytrých telefonů, ta se pohybuje v rozmezí 1-3 dní v závislosti na používání telefonu. Přičemž za pohotovostní dobu se rozhodně nepovažuje soustavné 3 hodinové sledování youtube. Takže ano, je to normální že se baterie rychleji vybíjí, obzvlášť při sledování youtube, kdy je telefon vytěžován enkodováním videa. Pokud nejsi s výdrží baterie spokojen, nechej si ji v servise vyměnit za novou, vyjde tě to cca na 1000 korun a můžeš fungovat dál. Dle mého názoru to ale moc sleduješ a řešíš. Pokud jsi alespoň trochu rozumný, tak pochopíš, že baterie vlivem používání ztrácí své vlastnosti a má omezenou životnost... stejně tak jako baterie u auta, kterou musíš jednou za čas vyměnit. Pokud bych to přirovnal k něčemu jinému, je to úplně stejný případ jako bys chtěl po prodejci aut, aby pneumatiky na autě, které ti prodal, nebyly nikdy ojeté a vydrželi stále jako nové - tzn. chceš nemožné. Pneumatiky se vlivem jízdy opotřebí a také je musíš po sjetém vzorku vyměnit. iPhone 6S je 4 roky starý telefon (vydání 09/2015).

Tady recenze výdrže z gsm arényThe iPhone 6S is equipped with a non-removable Li-Po 1715 mAh battery, which is about 5% smaller than the one of the iPhone 6. iOS 9 introduced a Low-Power mode, which you can enable manually and should save your phone from dying faster once the charge drops below 20%.We were eager to see how the new features will affect the battery life, especially when the battery unit got even smaller. The iPhone 6s posted very balanced score across all of our tests - it can do about 10 hours of 3G calls or video playback on a single charge, while you can browse on Wi-Fi for half a day.

I kdyby sledoval sebelepší recenzi, nemůže to srovnávat s několik let jetým telefonem. Když se recenze píší, tak většina redaktorů testuje nové kusy telefonů. A je zhovadilost nejvyššího kalibru porovnávat testy nového telefonu s například testy 3 roky jetého telefonu, když už je na první pohled jasné, že výsledky budou (vzhledem ke stáří a opotřebení) rozdílné. Obzvlášť poté, co tazatel oznámil, že kondice baterie (taky pouze informativní ukazatel, který nelze brát do slova - je to jen vypočítaný odhad) 87 %. V práci jsem se setkal i s ohryzky, co měly kondici baterie 94 %, přitom baterie byla KO. Nafouklá jak žabák a díky tomu rozlomila display.