» Poradna » Programy

Skype - sdílení obrazovky

Zdravím,potřeboval bych poradit u sdílení obrazovky. Funguje mi správně, v tom problém není, ale chtěl bych, aby se dala určit jenom oblast, kterou protistrana uvidí a ne celé okno. Chci nasdílet pouze jenom nějakou část a ostatní si nechat jenom pro sebe. U verze pro Apple to tuším funguje, ale pro Win jsem nic nevygooglil. Klidně bych použil nějaký plugin, ale musel by fungovat tak, aby si ho protistrana nemusela instalovat. Tzn. já bych použil nějaký plugin na umožnění výřezu sdílení a ten by se klasicky ve Skype přenášel (bez ostatních věcí kolem). Někdy před 5 lety to asi ještě šlo, ale to jsem takovou funkci nepotřeboval. Možná by se to dalo vyřešit instalací hodně staré verze, ale nejsem si tím jist.Dík za radu, jak by to šlo udělat.P.S. nechci používat jiný program, který by protistrana musela instalovat (např. teamviewer).

Odpovědi na otázku

Zdravím,v desktopovým Skypu pro Windows jde sdílet pouze okno, které chceš, aby viděla protistrana. Funguje to, i když je to okno minimalizované či překryté, tudíž protistrana ani nepozná, že ho máš minimalizované na liště nebo překryté jiným oknem.Ale ty jsi asi myslel jen konkrétní výřez obrazovky, že?