» Poradna » Windows (a jiné OS)

Skydrive - nastavení + zpřístupnění

Dobrý den,Používám na svém wp8 a win 8.1 skydrive (na jeden microsoft účet). Chtěl jsem se zeptat jestli u windows 8.1 nejdou nějak vyselektovat složky, které budou na elektronickym uložišti. To znamená, že např. na disku C se mi bude synchronizovat složka - dokumenty. Na disku D práce atd.. Mám dojem, že mi to dřív nějak šlo, ale možná si to s něčím pletu. Ono na jednom místě to není špatné, ale mně by se hodila víc varianta s nastavením dílčích složek, které jsou úplně jinde.Další otázka pak je, zda z jiného domácího PC (s jiným microsoft účtem) se dá nějak pohodlně nastavit, abych se dostal do svého skydrive, aby se nemuselo přes web - microsoft účet (není to moc pohodlné). Nejlíp to nějak obejít ( přidat uživateslké účty abych si tam mohl pracovat jak svým NB, nebo něco takového), asi to nepujde že?Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Asi nejjednodušší je si vytvořit odkazy adresářů které chceš mít synchronizovány, do složky Skydrive. Odkazy myslím toto : http://www.windows-commandline.com/create-symbolic-link/

Tohle řeší aplikace SkyShellex, ale funguje jen ve W 7 aW8. Ve W8.1 jeho "práci" musíš udělat ručně. Složku kterou chceš mít synchr. přemístíš do složky Skydrive a v původním místě vytvoříš symlink (je to něco jako zástupce té složky). Pokud by tě napadlo to udělat opačně, tj. složku nechat kde je a symlink udělat ve sl. Skydrive, tak to sice funguje , ale složky se budou sync. až po restartu aplikace (Skydrive) nebo celého PC, což je nešikovné.Ke druhému dotazu. Připoj si Skydrive jako disk do PC: http://www.chip.cz/tipy-triky/zacleneni-micr...

Děkuji za rady. Jde ten symlink vytvořit vytvořit nějak jednoduše?

Normálně v příkazovém řádku, ale osobně používám aplikaci FileMenuTools, která přidá do kontext. menu Průzk. různé užitečné položky, mezi nimi i vytvoření symlinku. Takže pravoklik na složku > vybrat vytvořit symlink > zadat název >hotovohttp://www.lopesoft.com/en/filemenutools (čeština k dispozici)

Nebo tohle jednoduché : http://sourceforge.net/projects/symlink-creator/ Je to GUI k tomu cmd