» Poradna » Mobily

Škubání videa ve FULL HD z kamery Sony HDR-PJ780VE

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně nějakého vhodného kodeku. Švagr si koupil kameru Sony HDR-PJ780VE a videa, která jsou ve Full HD se mu při přehrávání škubou. Bylo to zkoušeno na notebooku DELL s i3, 4 GB RAM, grafika integrovaná HD 4000. Zkoušel jsem to i na zenbooku s i5, 4 gb RAM a HD 4000. Zde už to bylo lepší, ale ne zdaleka plynulé. Nakonec jsem to zkoušel ještě na herním notebooku s i7, 4 gb RAM, GT 230M. Zde to šlo nejlépe, ale rychlejši pohyby v obrazu nebyly taky úplně OK.Parametry videa: 1920 x 1080, 25 snímků za sekundu, data rate 21950 kbps.Přehráváno v KMP playeru. Používá to kodek: x264 Video Codec rev. 2273Primárně se bude video pouštět na notebooku s i3 a HD 4000 grafikou. Je to dostatečný stroj pro přehrávání videa ve FULL HD?

Odpovědi na otázku

Zkus použít třeba MPC-HC (media player classic-Home cinema), ten má vhodné kodeky integrované.

Core i3 a intel 4000 by měl full HD přehrát bez sebemenších problémů. Problém bych viděl v kompresi videa, kterou kamera používá nebo použití nevhodných kodeků. Zkuste video přehrát ve VLC nebo media player classic playeru.