» Poradna » Programy

Škubání videa při zpracování v Neru 7

Mám problém se zpracováním videa. Domácí video z fotoaparátu, uložené na HDD, lze bez problémú přehrávat v jakémkoliv playeru. V momentě přetáhnutí video souboru do Nera, za účelem jeho zpracování či vypálení, se video začne jakoby zasekávat, či trhat. A to už v pouhém načtení.
Tyto mé problémy nastaly po upgrade PC, do následující konfigurace:
Základní deska Gigabyte s chipsetem EP45, 2GB RAM, VGA HD3650 512Mb, HDD WD 640Gb Sata II, SW XP Home, Nero 7.11.10.0 . Úpravu provádím v Nero Vision. Stejný problém jsem měl ve Vistě a v Nero 9 .

Prosím, dokázal byste mi někdo poradit?

Odpovědi na otázku

Taky dost zalezi co jeste vse pritom delas mas jen jeden fizicky hardisk tak se nediv ze se to zacne trhat je potreba mit v kompu jeste jeden fizicky hardik je jedno nakolik sektoru je rozdelen sam provadim na svem kompu prevody videa v tomto programu dost casto ale video se spracovava normalne a pritom jeste taham z netu a jine veci pravda mamstarsi 4 jadro q6600 ale drive jsem mel c2d E4300 ani snim nebyl zadny problem jen diky 2 hardiskum že, se z jednoho na druhy video prevadelo a nedochazelo ke stratam snimku.

Jenomže mě to na starý PC fugovalo i na jeden HDD. Problém vyvstal až po tom upgrade PC.
Taky jsem zkusil normálně kopírovat DVD. A to škubání je tam taky.
Pavel

To je kvôli tomu, že video z foťáku je pravdepodobne vo formáte MOV. Ten Nero 7 spracuje ale trhá sa jak hovado, mám zkúsenosti a riešil som to tak, že som MOV prehodil do AVI formátu a bol pokoj.

Jo, tomu bych věřil, kdyby mi to na starým PC taky nešlo. Jonomže ono to fungovalo dobře i na jeden HDD a to i v MOVu. A ještě k tomu MOVu. Zkoušel jsem to převézt do AVI a výsledek je stejný. Pak jsem zjistil, že mi to dělá, i když mám natočen film na DVDrekordéru z televize a chci jej v tom Neru upravit. Třeba vystřihnout reklamu, či upravit začátek a konec. Prostě v ten moment, kdy cokoliv dám do Nera a chci to třeba jen vypálit, hned je to trhaný. A nic jiného při tom nedělám.
Pavel

skus pouzit Format Factory. na download.com ho v poho stiahnes a je to free a da sa povedat ze to dokaze spracovat cokolvek a bez problemov.a hlavne rychlo

Dík za radu. Prográmek to je sice šikovnej a skutečně rychlej, ale můj problém to nevyřešilo. U mne to nebude problém formátu, když mi to mrší jakýkoliv formát videa. Já třeba ztáhnu do PC krátké video z DVD, pošlu ho na jiný počítač Leteckou poštou a tam je ten samý problém. Při prohlížení normální a po vypálení škubavý, málo kontrastní, celkově jakoby v mlze a hlasitost je poloviční. Zkuste někdo, prosím popřemýšlet. vždyť sem chodějí odborníci, tak vás něco snad napadne.
Zatím díky za snahu.
Pavel