» Poradna » Windows (a jiné OS)

Skrytí disku - registr, NoDrives

Dobrý den,potřebuji poradit se skrytím disků u druhého uživatele PC.Když jsem postupoval podle návodu uvedeného zde: https://ss64.com/nt/syntax-nodrives.html ,tak jsem skryl disky i sobě. Tedy došlo k doplnění DWORD:[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] a [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] ve správné hodnotě etc.Mylně jsem se domníval, že když správně doplním DWORD jen zde[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer], tak disky zmizí jen u toho uživatele, ale vůbec nic se nestalo.Kde je chyba?Případně mi prosím poraďte jinou jednoduchou (rychlou) variantu, jak skrýt vybrané disky jen na jednom standartním účtu.DěkujiT

Odpovědi na otázku

Pokud nemá standardní účet možnost vstupu do správy disků/ správy počítače, pak v účtu uživatele vybraným diskům odebrat písmena..Nevím jak to poté vypadá v admin účtu.. Nepracuju se standardním účtem..

Tak za tuhle blbost se omlouvám.. Odebrání písmene opravdu nefunguje.. to samé se promítne i v admin účtu

To je tak kdyz se radi v pul 3 rano :D ale sebereflexe probehla, budiz prehlednuto :DD

Nastav vhodně přístupová práva - vlastnictví disků/adresářů. A nemusíš nic skrývat ...

Jasne, ale je to spousta tera dat... Takze hledam neco rychlého, byt ne 100%

Nastavit prava na souborech a adresarich v korenu disku trva cca 30 vterin.

Me to zacne indexovat a tvrdi, ze to bude trvat milion hodin

jedina rozumna cesta je nastavit prava. Pokud tvrdis ze mas "spousta tera dat" tak tam zase tolik malejch souboru mit nebudes aby to muselo trvat milion hodin.Hlavne si to predem vyzkousej na jednom adresari s par souborama at vis jak se to chova a nemenis to pak furt dokola na tech tera datech.

Nesmis to propagovat na podrizene objekty. Trva to dlouho a nepotrebujes to.

Proč sem pleteš indexaci ??? Klidně ji vypni pro daný disk.

Tak jsem ze zvědavosti vytvořil na jiném disku účet admina a standardního uživatele.. Jde to naprosto jednoduše nastavit na datovém disku na záložce zabezpečení.. odebrat Authenticated Users.. přidat z nabídky objektů jen "uživatelé" / upřesnit / najít a zvolit přihlášeného uživatele pod admin účtem např.: Jirka(PC-JIRKA\Jirka)Fertig..standardní uživatel Tomáš disk neotevře -> disk je nepřístupný.. Není to úplně ideální řešení. Když bude Tomáš šikovný, nabootuje instalačkou Windows, provede příslušnou "akci" a poté přiřadí svůjj stadard účet do skupiny administrátorů.. a může s počítačem dělat, co se mu zlíbí.. Jediné, co by pomohlo, by bylo zaheslování Biosu.. admin password - tohle heslo dovolí boot do Windows.. ale už to nedovolí vstup do Biosu a ani vyvolání Boot menu po startu PC.. Tady by pomohl jen reset Biosu.. a reset Biosu proti zaheslovanému Biosu jsem netestoval.. zaheslovaný Bios ano, to je jede bez problémů, nabootování instalačkou za zablokováno.. Profesionálnějším řešením je šifrování disku.. a disky mimo dosah standardních účtů v rozsáhlé síti..

Zkusím to takhle, diky

Tak jsem to zkusil cvičně s jedním poloprázdným diskem a uživatel, kvůli kterýmu to dělám, zmizel z uživatelských účtů a nemůže se ani přihlásit...

Zcela vyřešeno. Díky