» Poradna » Windows (a jiné OS)

Skryti CMD

Dobry den, rad bych se zeptal, zda existuje moznost, jak skryt bezici cmd ve windows tak, aby nebylo videt v liste a zaroven ve spravci uloh. Dekuji.

Odpovědi na otázku

Jiste. Za pouziti technik, ktere okamzite detekuje prvni antivirus nebo antimalware.

Antivirus v systemu neni a je to pro moje ucely, budu to vyuzivat ne svem PC, aby si nikdo nemyslel, ze to ma slouzit k necemu spatnemu. Zaroven ten prikaz vyvolam ja, takze je chteny, ale nechci ho mit v liste a spravci uloh.

Chapu pozadavek nemit spusteny program na liste. To se da zaridit celkem jednoduse. Nerozumim ale tomu, proc ti vadi ve spravci uloh. To zavani nejakou nekalosti a s tim ja radit nebudu.

Skrýt jde. Ve správci ale nejde, jedině jej můžeš spustit pod něčím jiným (jako že se to bude tvářit to, pod čím jsi to spustil), ne třeba jako cmd.exe, ale třeba jako explorer.exe nebo cokoliv jinýho (klidně systémového, je to jedno).

Ideálně je jej myslím spustit jako c:\Windows\System32\svchost.exeprotože těch tam je tolik, že jednoho navíc si nevšimneš ani ty

A muzu se zeptat jak to mohu udelat? + zda je mozne cmd odstranit i z listy?

Jasně, že můžeš, lamičko, autoit, příklad ke skrytému spuštění cmd (vůbec nic se na obrazovce týkající se cmd nezobrazí):RunWait(@ComSpec & " /c time /t>time.txt", @ScriptDir, @SW_HIDE)A tu máš i návod jak spustit exe jako třeba nějaké systémové exe a to v ram:https://www.autoitscript.com/forum/topic/116040-run-ex...

Mimochodem, pro pobavení: https://www.zive.cz/poradna/bezpecnost-intern... , že nechce někomu škodit, tomu uvěří leda Budulínek.

Dekuji za tvuj zajem Kazdopadne doporucuji navstevu lekare