» Poradna » Windows (a jiné OS)

Skrytí (čísti) disku pro jiné účty

Ahoj, mám PC s OS na SSD a další dva datové HDD. Sám jsem na administrátorském účtu a ještě mám druhý účet třeba pro další členy rodiny, nebo když někdo potřebuje k PC. Věc je, že se mi z druhého účtu očividně hrabou v datech na discích a rád bych tomu zamezil. Je možnost vypnout pro neadministrátorský účet přístup k jiným diskům a třeba jen vyčlenit oddíl disku, který bude mít ten druhý účet k dispozici?Děkuji

Odpovědi na otázku

Klasicky - pro jednotlivé uživatele nastav práva k složkám či diskům (disk je root složka).Můžeš nastavit pouze čtení, nebo zakázat přístup úplně...

Přesně tak, jako admin nad NTFS nastaví (odebere) práva, jen ostatní účty nesmí být taky admin

než rozdělovat disk na více oddlílů je, jak píše Juva, nastavit práva na složkyale samozřejmě disk rozdělit a uživateli nastavit přístup jen na vybrané oddíly

Popisuješ nestandardní chování:"z druhého účtu očividně hrabou v datech"Do profilu jiného uživatele se standardním postupem z WNT nelze dostat.Evidentně máš chybně nastavený profil.Co s tím?1) Používej důsledně Knihovny.2) Zařaď všechny pracovní účty do skupiny USERS.Btw:fatální bezpečnostní chyba:"jsem na administrátorském účtu"To je vhodné jen pro instalace nízkoúrovňového sw.

aky OS to mas? Ked uz si spomenul ze mas OS.