» Poradna » Ostatní

Skryté súbory v total commanderi

nevie mi niekto poradiť ako zobrazím skryté súbory v total commanderi. niekde na disku mi zavadzia cca. 100gb a neviem ich nájsť, teda kde presne sú. bol mi doporučený total commander, ktorý ale neviem ovládať na rozdiel od klasického prieskumníka vo windows.

Odpovědi na otázku

Na to je lepší http://antibody-software.com/web/software/software/wiz... spuštěný jako admin.

a je v slovenčine alebo češtine? budem ho vedieť ovládať?

Pokud to nezvládneš ovládat tak se do toho ne*er.

vďaka za "radikálnu" pomoc. už som si to stiahol

Konfigurace,nastaveni a zobrazení,tak tam si nastav skryté soubory v Total Commander.

Konfigurace -> Možnosti -> (levý seznam) Zobrazení -> Zobrazit skryté soubory

vďaka za radu

Možná tam máš starou instalaci Windows.old, použij "čistění disku". Očividně tomu moc nerozumíš, tak neexperimentuj.

ako spustím čistenie disku

Pravé tlačítko na disk "C", vlastnosti ...

A pak nejdřív "jen tak", potom znova a "vyčistit systémové soubory". Taky nezapomeň vymazat koš.

staré inštalácie windows to nebudú, pretože som to urobil a ponúklo mi to vyčistiť iba niečo cez 50mb

Je tam aj možnosť vymazať sys. súbory

Tak, že to napíšeš do ponuky Štart. Zlaté 90te roky, keď sa do PC nebabrali babráci. Nechcem uraziť, ale proste vtedy užívatelia sa snažili o PC čosi vedieť aj keď v podstate museli, lebo klikačky v DOSe a starom UNIXe neboli

Ještě pak i ve Windows 3.1, 95, 98, 2000 člověk musel něco umět a vědět. A dneska docela nechápu jak jsme se to mohli naučit bez Internetu, bez Googlu a bez internetových poraden

Stará škola a pokus/omyl. V dnešní době jsou všichni líný použít hlavu a google. To raději napíšou dotaz do poradny. Viz tento případ, neschopnost se podívat do nastavení a zaškrtnout zobrazovat skryté soubory.

jj, pokus omyl, strávit čas prolézáním menu a zkoušením, občas nějaký ten časopis (třeba Chip), nějaká ta kniha, knihovna nebo i koupená kniha...jiná doba no

Někdy by lidi před tím než začnou počítač měli dělat test zda ho vůbec umí používat.Win a následně začít psát vyčištění disku (u SK Win to bude třeba psát po slovensky). Pokud je v počítači zapnutá indexace (což v základu je ale některý chytrák ji může vypnout), tak by už tak s třetím písmenem mohla vyskočit ikona Vyčištění Disku, na tu se klikne a voila

Ved toto dokaze kazdy spravca suborov, nie len plateny Total Commander.Napr. FreeCommander, vyhladavanie, Ctrl+F, do pola "Priecinky" vloz C:\;D:\; prip. dalsie disky, v druhej zalozke nastav "Velkost > Min.: 100 MB, Max.: 100 GB", klikni "najst". Minimalnu velkost si mozes nastavit podla seba.Nizsie sa ti zobrazia vysledne subory, ak si nebudes isty ci mozes niektore systemove subory vymazat, tak pouzi google alebo sa spytaj, niektore sa vytvoria znovu a musis zmenit systemove nastavenia ak chces dany subor zrusit alebo zmensit.Dalsia moznost je Alt+F9 (Velkost priecinkov), v menu "Zobrazit > Detaily", kliknes raz alebo 2x na stlpec "Automaticka velkost", tak aby sa ti zobrazovali velke subory hore, ikona musi byt "\/". Nacitanie chvilu trva, ale potom uvidis ktore priecinky zaberaju najviac miesta, postupne prejdes do podpriecinkov a lahko najdes ten ktory zabera najviac. Je to zlozitejsie ale vhodnejsie ak maj priecinky v ktorych je vela malych suborov a tie vyhladavanie nenajde.Pokial si si isty ze ide o systemove priecinky/subory, tak si precisti temp / docasne subory, mozes si zmensit miesto pre system restore / "Obnovenie systému", alebo to uplne zrusit, co ale neodporucam.Taktiez hry si obcas ukladaju fotky alebo videa v neuspornom rezime, moze to byt cokolvek, podla pouzitia pc, mozno par zabudnutych filmov alebo videa v neuspornom formate, to vsetko mozu byt desiatky GB, napr. len GTA V zabera mozno takmer 100GB ak to prezeniem...Kazdopadne 100GB je dost vela aby si to lahko nasiel.

Samozrejme pri tej druhej moznosti je potrebne zapnut skryte a systemove subory - menu - Zobrazit - Zobrazovat - skryte subory a systemove subory.