» Poradna » Mobily

Skryté aplikace

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Bývalá přítelkyně mému příteli na telefonu nastavila několik SMS a call blokátorů, které jsem již odinstalovala, ale bohužel mě i hanlivě pojmenovala v kontaktech tak bych to chtěla změnit . Když jméno přepisu a uložím nic se nezmění,to samé když dám číslo smazat tak se sice ukáže že číslo bylo odstraněno, ale zůstane v kontaktech pod tím nehezkým názvem. Také jakékoli sms které přítelovi pošlu tak přijme ona. Žádnou další aplikaci co by to mohla dělat jsem nedohledala a také v nastavení tel. Jsem nikde nenašla přesměrování nebo blokace . Prosím o radu jestli je to ňákou appkou nebo jestli třeba přes vzdálený přístup nemůže ovládat jeho tel. Předem děkuji za rady

Odpovědi na otázku

On je snad nesvéprávný, že mu mobil nejdříve musela spravovat bejvalka a teď ty?Ať udělá obnovení do továrního nastavení a nastaví si mobil znovu a po svém. Ale jen taková drobnost. Existuje třeba aplikace Cerberus, která když se dobře nastaví, tak nejenom, že není v mobilu vidět, ale přežije i obnovení do továrního nastavení a bez přístupových kódu se jí nezbavíš (je určená k ochraně před ukradením). Takže pokud tam je něco takového, tak radši nový mobil...https://www.cerberusapp.com/

On se v tel. moc nevyzná. Ale mockrát děkuji za radu. Zkusím to.

A ještě drobnost. Pokud má kontakty na nějakém účtu (gmail, outlook, ...), tak ani nemusí mít nic v mobilu. Stačí aby někdo znal heslo a s kontakty si může dělat co chce, po synchronizaci se změní i v mobilu.Co s tím? Změnit všechna hesla, včetně kontrolních otázek a nastavit dvoufázové ověřování (při pokusu o přihlášení mu přijde SMS s kódem, který když nezadá, tak se tam nedostane ani s heslem).

Doproručuji se podívat na oprávnění aplikací ze strany oprávnění a podívat se, které aplikace mají přístup k SMS. Podle toho najdeš, co se tam plete. Pak odinstalovat nebo přístup odebrat (to bude chtít nový android nebo root)