» Poradna » Počítačové sítě

Skrytá WiFi a připojení zařízení

Dobrý den,Mám router Tplink archer c6 a můžu mít zapnutou jak 2,4 tak i 5 síť. Bohužel 5 mi nedosáhne dobře do jednoho pokoje v paneláku, takže to vyřeším extenderem. Mám dva dotazy. První jaký byste mi doporučili extender který by se uměl připojit k 5 sítí? Cena kolem 800.A pokud takový neexistoval jak nastavit 2,4 síť aby ji viděl pouze extender, ale nikdo z paneláku ji neviděl?

Odpovědi na otázku

Když ti nedosáhne 5GHz síť, tak je nesmysl to řešit extenderem, protože extender degraduje rychlost na úroveň 2,4GHz, možná i níže. A taky ten požadavek na neviditelnost sítě je nesmyslný, čemu to vadí, že by bylo v paneláku vidět SSID routeru? Každopádně vyřešíš to jednoduše, natáhni kabel mezi routerem a tím pokojem a do něj si umístí WiFi AP. Garantuju ti, že ten kabel nikdo v paneláku neuvidí a hlavně to na rozdíl od extenderu bude skutečně fungovat.

A použít repeater?

Všechno nesmysly. Použij kabel.

Pokud nechceš použít kabel (to je vždy nejlepší), tak co ti brání používat v tom jednom pokoji 2,4 sít?

Repeater opravdu ne, to je jen nouzovka pro případy, kdy opravdu nejde použít kabel. Ale nikdy to není stabilní a spolehlivé. Vážně nechápu, co vymýšlíš za nesmysly.

A co pouzit nejaky ten powerplug, ci ako sa to menuje, do dvoch 220V zastrciek?

A co použít vrtačku, nebo Patex superfix a ten router dát v paneláku na takové místo, aby dosáhl do všech pokojů. Zatím jsem nebyl v mnoha bytech kde by nešel router umístit tak, aby dosáhl všude. Extendery a repeatery jsou nesmysl, který z WiFi, ketrá je sama o sobě často zdroj potíží, dělá něco ještě méně použitelného. Ke studni si taky každý natáhne trubku zakopanou do země a nestříká vodu tryskou obloukem do kýble u dveří. Nevím proč si někdo (vlastně skoro každý kdo má díru v místech co nemají slušné jméno) myslí, že WiFi je nějaký primární způsob připojování do sítí a né jen horší alternativa pro přenosná zařízení a pro lenochy co raději budou špekulovat proč to nejde tak jak by si přáli, než by natáhli kabel. Protože pokud fakt existuje v panelákovém bytě místo, kam nedosáhne signál z dobře umístěného AP, není nic lepšího, než natáhnout kabel a dát tam druhý AP, to je taková ta věc které většina lidí říká router a taky se to v kombinaci s routerem dá pořídit levněji než jako samostatný AP, a nastavit jej na stejné SSID, stejné zabezpečení, stejní heslo a jiný kanál (případně nechat automatický). Jo a samotný router na tom vypnout i se všemi jeho úžasnými funkcemi jako DHCP server, print server, file server, DNS relay, .....

Ono by stačilo dat za anténu odražeč wifi signálu z alobalu a hned to poskočí, ale to je problem, nevypadalo by to pěkně.

Bydlíš v paneláku, takže nemusíš řešit problém s velkým prostorem ani cihlovou zdí. V podstatě můžeš do zdi udělat díru klidně šroubovákem. Takže neřeš žádné extendery a repeatery, ale prostě natáhni kabel.

Extendery jsou pro blbce, kteří uvěří každé zhovadilosti.. Každý byznys se v podstatě zakládá na výdělečné činnosti, která snadno dovolí vydělávat na lidské blbosti - klienti, zákazníci v obchodech.. apod. Pásmo 5GHz vyžaduje volný prostor bez překážek, takže v paneláku opravdu nelze využít.Pokud chceš Wifi na mobil v dětským pokoji, dosáhne ti tam signál lépe z kvalitního routeru v pásmu 2,4GHz.. i skrze zeď. Pro další normální zařízení je jistotou kabelové připojení..

5GHz lze vyuzit kdekoliv, jen ta sit musi dobre navrzena a ne snaha pokryt jednim zarizenim z jednoho bodu vse. Klidne i do toho panelakoveho bytu dva pristupove body - se snizenym vykonnem to bude porad fungovat lepe nez jendo zarizeni "vyhulene" na maximum.A v pripade nenarocneho pouziti (na ty internety) postaci 2,4GHz

Skryta sit je nesmysl, coz vetsina lidi za poslednich 15 let uz pochopila.Misto naprostych hovadin (extender) nebo hovadin (powerline) radeji presunte wifirouter na vhodne misto, pripadne natahnete kabel tam, kde je to potreba. A smirte se s tim, ze 5GHz proste prochazi hmotou hur nez 2.4GHz.