» Poradna » Notebooky

Školní ntb

 |   |  Android Chrome 76.0

Zdravím,i když to zde zřejmě bylo, přesto bych si vás dovolil otravovat.Mohli byste mi doporučit notebook na psaní diplomky, filmy, nic víc, aby zvládal plynule více oken najednou, pokud to vysvětluju správně.Budu rád za každou radu, čemu se vyhnout, na co se zaměřit i konkrétní produkty.Díky moc všem, kteří se podělí o radu.

Mohlo by vás také zajímat

Odpovědi na otázku

avatar
 | Microsoft Windows 7 Chrome 75.0.3770.145

nepíšeš rozpočet, tak jen obecně:- pokud je procesor Intel - nebrat "Celeron N" ani "Pentium N"- pokud je procesor AMD - nebrat pokud to není označené "Ryzen"grafika - integrovaná - tj. Intel HD/UHD, nebo u Ryzenu bude asi nějaká Vega...RAM - rozhodně 8 GB, když bude 16, nevadí disk - na systém je dobrý SSD - pokud možno 256 GB, kdyby bylo málo peněz, měl bys vystačit i se 128 GB.PS: předpokládám kancelářské využití, web, koukání na filmy - žádné hry ani graficky / 3D náročné aplikace, střih videa apod.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 67.0

Já bych doplnil k výše (hezky) uvedenému, že......asi to má většina booků (nevím?), ale když už bude disk SSD (dle mého nutnost) a relativně malý (128 nebo 256 GB), tak aby měl notebook SD čtečku, do které by se dala větší karta třeba právě s filmy (chápu, že to jde i na rozměrově malý flash disk, ale ať je sebemenší, stejně čouhá),...pokud nebudeš mít externí klávesnici, tak bych hodně hleděl na rozložení té, co na booku přímo je, protože zvlášť pokud chceš hodně psát, tak třeba malý ENTER (pokud jsi zvyklý na velký) nebo jiná na první pohled "drobná" odlišnost, by ti mohla docela potom pít krev a zbytečně při psaní/myšlení rozptylovat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment