» Poradna » Počítačové sítě

Škodlivost záření více monitorů na lidský organismus.

Dobrý den, pracuji jako pracovník ,,dohledového centra'', kde sleduji nepřetržitě po dobu 12-ti hodin 169 kamer seřazených v 16 velkých monitorech. Součet plochy těchto monitorů je 11,26m2. Jsem od nich vzdálen 2,8 metru. Stěna na které jsou kamery umístěny je vysoká 4,2 metru a osvětlena seshora bežnými žárovkami. Kamery jsou namontovány od výšky 1,2m až do 3 metrů. Jsem v poslední době velmi unaven a zajímalo by mne zda mi toto prostředí nemůže poškodit zdraví. Děkuji

Odpovědi na otázku

To není na jednoduchou odpověď, ale na dlouhodobou studii. Podle toho co se povídá,by to samo o sobě nemělo mít nějaký nebezpečný vliv, ale mohou mít vliv věci okolo. Tím, že člověk čučí pořád na jedno místo a má zaostřeno na tuto jednu vzdálenost unavuje oči. To samé lze říci o špatném sezení, odlescích na monitorech, atd... Dosti také pochybuji o tom, že ty monitory budou bez PWM, lze ověřit tak, že na ně namíříte kameru z foťáku, telefonu, atd... Když přes ty monitory běhají pruhy a jakoby mžitkují, tak to také oči unavuje. moderní monitory mají ten obraz pevný.Takže únava není nic nečekaného, především v těchto vedrech, pokud tedy nemáte klimatizaci. Pokud ale čekáte nějaký lékařský rozbor, tak jste na špatném portálu.

Pokud to nejsou staré klasické (baňaté) CRT obrazovky, tak nic nebezpečného nevyzařují, tudíž je celkem irelevantní, kolik jich je. Nicméně únavu může způsobovat neustále soustředění na to, co se na obrazovkách děje. Oko a mozek tam pořád hledá určité situace a to může dost unavovat. S tím ale nic nenaděláš, pokud ti to dělá velké potíže, tak si budeš muset najít jinou práci.

Pokud věříš na magii, oblož se Orgonitem Prý to pohlcuje elektrosmog.

Uděláš líp když co nejdřív navštívíš lékaře a necháš si udělat nějaké komplexnější vyšetření. Chronická nadměrná únava může signalizovat vážný problém - a to tě nechci nijak strašit - např. nádor...to je bohužel z vlastní zkušenosti.

Přesně tak, tohle určitě nezanedbávat.