Skládání nového počítače

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by vše v téhle sestavě bylo spolu 100% kompatibilní. Nebo zda by jste tam dali nějaký jiný komponent. Předem děkuji za rady (ps case už mám doma, ta je stabilní). https://www.czc.cz/209973,187659,226429,2031...

Odpovědi na otázku

1) Na co PC bude?2) Tohle PC nejde sestavit. Minimálně ram nejde dát do desky. Mám ale plno výhrad i k dalším věcem.

Ano, všiml sem si až teď, že základní deska podporuje DDR4 a nikoli DDR3 moje chyba... Převážně k hraní her.

Tak na co 3TB HDD? Ještě k tomu ve verzi pro 24/7 nahrávání z kamer atd..? Proč ty peníze nejsou v grafice?Další výhrada je ke zdroji. Zalman je dost aušus. Neprodává snad ani jediný zdroj, který by za něco stál. Raději kvalitu, než namalované Watty. Kromě toho opravdu není třeba 600W. To by ty PC utáhlo dva.Dále je na zvážení, zda jít do Ryzenu. Nic proti němu (byť už je tu generace 2000), ale Intel má ve hrách přeci jen lepší výsledky. Byť s grafikou jako je GTX 1050Ti je to jedno.OS máte? Je třeba Windows 10.120GB ssd je na hry také dost málo.

Abych se přiznal ohledně zdrojů se moc nevyznám, ale bral sem 600W kdybych dělal do budoucna upgrade pc.. Ale jak říkám, nemám šajnu kolik se hodí atd.. S tím ssd sem uvažoval, že bych si na to hodil jenom win a věci s ním spojovane( ano mám zakoupený win 10 pro 64 bit). Na HDD sem chtěl dávat jenom Hry,Filmy a programy.. A Intel nebo AMD, já vždy preferoval intel, ale co sem tak četl recenze atd.. tak to vypadá že mezi intelem a AMD není až takový rozdíl.( Že AMD se hodí k hrám které používají více jader, nebo tak nějak to tam bylo napsané ale to bych lhal.) Ale jak říkám chtěl sem se poradit. Takže zdroj stačí nějaký 450W. ?

Ono, zdroj by klidně stačil 450W. Co se disku týče, tak opravdu nevidím žádnou přidanou hodnotu v tom, když nainstalujete Win na SSD, ale všechny programy které budete spouštět, budete spouštět z HDD. Bude to neskutečně pomalé!!! Vše co se instaluje patří na SSD. Tedy i hry!

Osobně bych, pokud to mají být hry šel nějak takto, ale to je trochu dražší:https://www.czc.cz/133603,211339,234012,2232... Pokud to má být ve stejné ceně jako to máte nyní, tak lze pořídit i3 8100. Nicméně to je do budoucna poněkud neslané a nemastné. Raději bych těch 1500Kč přidal. Lze samozřejmě koupit i ten Ryzen, to už nechám na vás. Tam bych ale já už chtěl generaci 2000 a to ideálně s aktuální deskou aby fungovalo XFR2. Jenže levnější B450 desky se objeví asi až na konci měsíce. Zatím jsou jen X470, nebo starší, kde ale to XFR2 nejde.Záměna chladiče je, protože ta Fera se nemusí do té vaší hrozné bedny vejít. Bedna má vzadu jen 80mm ventilátor, takže je možné, že by ten chladič byl vysoký a nešla by zavřít bočnice. Jistě to nevím, ale tenhle chladič to riziko eliminuje.

Defakto nemám problém s tím přidat peníze. A teď otázka. Koupit teda SSD, a žádne HDD Tam nedávat ?

https://www.czc.cz/zalman-z3/133909/produkt- stejná cena- 5 pozic pro 120 mm fan (2x vpředu, 2x nahoře, 1x vzadu)- 3x 120 mm v ceně- vejde se tam jakýkoliv chladič (je o dost širší)- vejde se tam jakákoliv grafika (nemá pevný koš na HDD jako ta sračka od Evolveo)Jediná nevýhoda je, že je hnusná jako prdeI. Takže ji beru jen jako ukázku, jak má vypadat levná slušná bedna z hlediska chlazení a vnitřního uspořádání.

Mi nedělá problém si koupit dražší bednu, ani pak lepší chladič, popravdě řečeno, bych to mohl udělat tak, že bych si koupil jen čistě procesor od intelu s tím jejich shit chladičem, a do budoucna si dokoupil nějaký lepší chladič i s case.... ale teď prostě na to nejsou finance.( jelikož sem student, a každé soboty chodím na brigády, (přes školu) )

Co to plácáš? Lépe řešené bedny stojí +-stejně. Viz. ten Zalman Z3. Je blbost kupovat šlupku a časem ji měnit, jen to stojí zbytečné prachy, které stejně nemáš. Kup si nějakou levnou použitelnou hned a máš na mnoho let pokoj. S chladičem to také nemusíš přehánět. Pokud nebudeš taktovat (jako že to stejně nemá moc smysl), tak ti stačí i ten, co je u CPU zdarma (jak u AMD, tak u Intelu).Podobně řešená skříň je zde:https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg4-pu...

On tu bednu už má doma, jinak bych o ní ani nezakopl. Nebo jsem to alespoň pochopil z textu tak, že jí má už doma.

Tak jestli ji už má, tak není co řešit. To jsem přehlédl.

Stavíš nesmysl z odpadu. DDR3 nejde použít, deska i CPU umí jen DDR4. Zdroj je odpad a na sestavu se spotřebou do 200W fakt 600W nepotřebuješ. A není použitelný ani jako rezerva pro upgrade, protože je to levný křáp pro blbečky, co koukají jen na počet "W". Pokud chceš slušný zdroj, Zalmanu se obloukem vyhni (neumí ani zdroje za 3000,-). Kup třeba CX450M, který ti stačí prakticky se 100% rezervou a upgrade také zvládne. A tu bednu také vyměň. Jen si koleduješ o problémy s přehříváním. Zvlášť pokud do toho chceš časem dát lepší grafiku. Mrkni po něčem, co má větráni minimálně na úrovni Zalmanu Z3 (otvory i nahoře).

A vzhledem k aktuálním cenám SSD, bych ho tam dal také. Klidně bych ten HDD úplně vyhodil a koupil jen 480GB SSD. Začínají už na 2000,-.

Já bych vzal bud 480GB SSD a nebo 240GB SSD a 1TB 7200ot. HDD. Obě varianty stojí jako ten línej šnek a vzhledem ke grafice bude na většinu her to rychlejší HDD stejně naprosto stačit, protože dřív přestane stíhat grafika než disk

Jak sem už psal, s tou ramkou sem se přehlédl.. Později sem se také i opravil. Nýbrž zdrojům nerozumím, takže sem rád za každou radu.. Pokusím se to tedy nějak upravit a šoupnout to sem ;)

Viz. dfg nahoře. SSD je u GTX 1060 "zdarma". Jen tu stísněnou a blbě chlazenou bednu bych určitě vyměnil.

zdroj Corsair CX450M aleboEVGA 450 B3Popripade ak ti poradia este nejake kvalitnejsie, tak tie :)