» Poradna » Programy

Skenovani knihy do PDF

Potrebuji naskenovat jendu knihu, asi 100 astran formatu A4.

Chci se zeptat, jaky program dokaze nejlepe automaticky odstranovat stiny vznikle vazbou knihy. Tedy stiny, ktere jsou po naskenovani obvykle na leve nebo prave strane (podle toho, jestli skenuji lichou nebo sudou stranku).

A zaroven bych chtel, aby ten program co nejlepe zachoval puvodni rozmisteni textu / obrazku.

Program muze byt i placeny. Zkratka, jaky program podle vas toto zvlada nejlepe?

Zkousel jsem treba ABBYY FineReader, ale ten v jednom nastaveni sice umi stiny odstranit, rozhodi ale text a nezvlada spravne rozmisteni obrazku (nektere totalne ignoruje). V jinem nastaveni sice zachova spravne rozmisteni textu a obrazku, ale neodstrani stin vazby.

Odpovědi na otázku

Přečti si pořádně manuál k ABBYY FineReader - neumíš s ním dělat. Tam jde přece ručně pro každou stránku označit, co je text a co je obrázek (případně tabulka). Tohle dělej po jednotlivých stránkách i s převodem a kontrolou textu.. Nic lepšího než ABBYY FineReader neznám.

na scanovani knih je nejlepsi scanner na scanovani knih. ten nedela stiny, ktere te trapi a nemusis kvuli scanovani likvidovat knizku...vyrabi je za prijatelne ceny napriklad plustek, vysledky extelentni.

pokud to myslis se scanovanim knih tak vazne, ze uvazujes o placenem softu, rekl bych ze specializovany scanner je lepsi volba (investice cca 6000.-)

nebo něco jako tohle:
http://www.alza.cz/prenosny-skener-plustek-o... ...

jinak recenze jednoho toho knihoskena je tu:
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article... ...