» Poradna » Programy

Skenování do pdf s textovou vrstvou

Potřebuji naskenovat několik stránek z časopisů. Chtěl bych, aby byl vidět vzhled a barvy, tj. vytvořit obrázek. Současně potřebuji texty čitelné, abych je mohl vybrat a označit. Existuje nějaká freewarová možnost to udělat. Tedy i s editací špatně rozpoznaného textu?

Odpovědi na otázku

Umí to Abbyy Fine reader.

A pokud jde opravdu o "několik" stránek, zvládneš to asi i s demoverzí.

Foxit PhanthomPDF Business na 14 dnů zdarma

PDF-XChange Viewer - asi jediný free soft, který umí české OCR. Jinak převést PDF do editovatelné podoby umí i MS Word 2016 a vyšší.

Ani mi tak nejde o převod pomocí OCR. To zvládnu s Wordem, GoogleDokumenty apod. Ale tady dostanu jen text. Nevím, jak (bud rád za dobré rady) ponechám obrázek a k textu na obrázku dodám ten převedený text.

A už si to s tím Wordem zkoušel? Nejspíš ne, protože to bys pak věděl, že to nechá v původním stylu, tedy i s obrázky. Pak už stačí pouze opravit chyby a uložit to jako PDF.

Zkoušel. Ale možná někde dělám chybu a tak jsem se zeptal na radu.Pro převod do textu běžně využívám Google dokumenty, výsledek je dobrý, jen si nadělá starosti s velikostí písma, barvou a rozložením. Výsledek je pouze text, obrázky tam nejsou.Zkusil jsem několikrát Word, dnes jsem si to pro jistotu ještě ověřoval.Několikastránkový časopis (archivně zažloutlý – Rozložení přesné, text převedený a nezůstal vidět původní vzhled. Některé části textu nechal jako obrázek (bylo jich asi 200, většinou ve velikosti pár pixelů).Naskenovaný článek z Computeru, skenerem uložený do pdf – Všechny obrázky zmizely, zůstal černý text na bílém pozadí v textových rámech.Naskenovaný certifikát – Obrázek na pozadí a okraji zůstal, všechny texty nastrkané do testových rámů. Třeba datum ve dvou rámech.Obrazová pozvánka na ples – Zachován obrázek, ale některé jeho prvky se zobrazily jako znaky (pomlčky) v ohromné velikosti. Text pozvánky v jednom barevném rámu.Možná jsem moc pohodlný, ale byl bych rád, kdyby mi někdo poradil freewarové řešení. Nechci kupovat programy a demoverze na 10 stránek mi nevyhovuje.Potřebuji naskenovat časopisy tak, aby výsledný soubor v pdf umožňoval výběr textu a vyhledávání v něm. Pokud se text převede špatně, musím ho opravit. Bude-li součástí text v rámu a nic jiného, opravou se poruší velikost rámu ad.Děkuji

Už jsem to to psal: PDF-XChange Viewer (přidá textovou vrstvu, ale nejde opravovat), taky můžeš zkusit:https://www.onlineocr.net/http://www.free-online-ocr.com/https://ocr.space/

Abby má trialverzi na 100 stránek. Neměl jsi psát, že potřebuješ převést pár stránek, kzyž toho pak chceš dělat kvantum.Když jsem porovnával výsledky z Abby a Wordu, bylo to nebe a dudy ve prospěch Abby.

PLUS pro 'vladimir'.Každý i nejlevnější skener u mne HP Scanjet 200) má dodaný SW, který to umí, jen správně nastavit. Nejsi náhodnou jeden z mnoha líných se něco naučit a zkoušet?

Windows? Pak skenuj do TIF a nech OCR ve Windows (soucast indexing service, jen zapni TIF ifilter) vytvorit textovou vrstvu na pozadi.MP

BTW tohle delal MODI (Microsoft Office Document Imaging). Naposled se dala sehnat verze 2007, ale nevim, jak je na tom s podporou cestiny :(MP

No, umí to Acrobat pro, ale to je dobrá palba. Zkus to vyfotit Adobe Scan, což je výborně fungující app s OCR pro Android. Pak otevřít ve Wordu a editovat.