Skenování diapozitivů na HP ScanJet 3800

Zdravím.Získal jsem stařičký, ale stále fungující scaner HP ScanJet 3800. Připojil jsem ho k počítači (Win 8.1), stáhnul originální ovladače z webu HP a scaner skenuje dokumenty z osvitové plochy v úplné pohodě. To, co nefunguje, je skenování diapozitivů skenovacím zařízením ve víku scaneru. Nemyslím, že toto zařízení je vadné, ale nemohu najít žádný program, který by skenování z tohoto zařízení zahájil. Stáhl jsem si znovu aktuální ovladače k tomuto scaneru, ale nic se nezměnilo. Máte-li ještě někdo doma tento scaner a funguje vám skenování diapozitivů, poraďte jaký program za tímto účelem používáte.Díky.

Odpovědi na otázku

Funguje, a řekl bych, že nic jiného než tlačítko Scan na skeneru nebo Scan film v HP Solution Center není potřeba. V HP scanning pak vybereš Picture, Scan Positives incl. 35 mm slides using the TMA.

Díky za odpověď, ale na scaneru je tlačítko jen pro přímý scan, ale to zase zahájí jen scanování přímo z osvitové plochy, ale ne ze zásobníku na diapozitivy ve víku. A rovněž nemám HP Solution Center. Na webu HP jsem ho pro tento scaner nenašel. Nebo jsem špatně hledal? Díky.

Jo, vím jaká tlačítka jsou na skeneru, mám ho na stole. Tlačítko pro přímý sken vyvolá dialogové okno HP Solution Center. Pokud ti chybí (ikona je modrý nebo černý hp button se 4 barevnými šipkami v úhlopříčkách), buď jsi nenainstaloval celý sw+ovladač, nebo pro tvoje Windows není. Zkus verzi pro W7.

mám o něco novější model a k tomu bylo potřeba použít SW HP Scanning and Imaging, který byl na CD u skeneru a taky šel stáhnout někde z webu HP. Ale kvalita skenu těch diáků za mnoho nestála - pokud jsou pro tebe důležité, nech si je naskenovat profesionálně - ty profi skenery umí například automaticky odstranit škrábance apod. což doma tak snadno neuděláš. Taky umí mnohem lepší rozlišení.

Stáhni z webu HP setup_full_3800_140_052.exe (152 MB) pro Win7 a doufej že pojede - pro 8.1 nabízejí jenom basic feature driver a HP scan doctor který toho moc neumí...Jestli ten horní nástavec není optický zvětšovák, ale jen protisvětlo, tak se diáky dají scanovat i tak, že je odstrojíš, film položíš přímo na sklo a jestli nebude stačit bílá co je na krytu, přiklopíš ho zrcátkem.

Měl jsem skeker s adaptérem na diáky ve víku, možná ten samý co máš ty. Nikduy jsem diáky neskenoval, tak nevím, jestli to fungovalo. Vzpomínám, že z víka šel kablík co se musel zapojit do konektoru v tělese skeneru. Asi tě podceňuji, ale máš ho zapojený?

Jj, já to párkrát zkusil a proto ho taky odrazuju. Musel se zapojit kablíkem horní nástavec na dia, co měl vlastní podsvícení. Skenovalo se myslím úplně stejně přes HP Director, co byl v tom zmíněném balíku HP Scanning and Imaging.