Skener

Ahoj rád bych se zeptal když bych event. koupil na inzerát starší skener ( potřebuji ho tak 3x do roka ) třeba canon lide 35 . Tak pro něj už není na canonu software pro windows 10 je nějaký figl třeba nějaký program nebo tak něco , jak starší skener pro který už nejsou oficiální drivery používat?

Odpovědi na otázku

jo, skenovat přes placený VueScan nebo se spokojit s omezeným skenováním přes TWAIN např. rovnou do Irfanu. V druhém případě to nebude mít žádné fičury na ostření a nastavení, ale fungovat by to taky mělo. Taky existuje zdarma soft NAPS2 - taky funguje přes TWAIN a zjevně leccos umí, ale nikdy jsem ho nezkoušel:https://www.naps2.com/

VueScan funguje i jako freeware, jen s nepatrným omezením.

Jsem v podobné situaci.Předřečník velmi dobře poradil VueScan, který má universální rozhraní.Bohužel ani tak není zaručeno, že bude fungovat se všemi skenery.Například já mám jen kvůli funkčnímu skeneru ve Windows 10 Virtuabox s instalovanými WinXP, které spouštím jen kvůli staršímu skeneru.Jednoho pěkného dne se možná naštvu a pořídím nějakou novou, lacinou laserovku se skenerem.

s těmi XP ve VBOXu nejsi sám Ale k Win10 se znát nehodlám

Primo tenhle skener mam.Win 10 si sam nasel ovladat a jde to skenovat pres aplikaci Skener (Skenner?) z MS Store (aplikace primo od MS).Pripadne si normalne nainstaluj ten originalni Canon CanoScan ToolBox, o ktery sice pisou, ze je jen pro Win 8 a starsi, ale normalne funguje i v desitkach.

Kdybych skener potřeboval jen 3x do roka, tak se vykašlu na nějaké kupování (bude zabírat místo na stole nebo poblíž) a použiju mobilní telefon nebo digitální fotoaparát a předlohu si ofotím.

Na obyčejné skenování stačí aplikace Scanner, která je přímo ve Windows Store

Jeden starší skener Canon jsem ve W10 rozchodil takto:a) nainstaloval trial VueScan (obsahuje driver pro W10)b) nainstaloval originální SW pro ten skener (pro WXP)c) odinstaloval VueScan (driver zůstal)

Nevím, za kolik máš možnost ten starý skener koupit, ale co tak vzít něco nového? Za 1500 už něco pořídíš.

Mně se válí ve sklepě multifunce EPSON, inkoustová tiskárna asi už nefunguje, skener A4 by snad fungovat mohl, bylo by to za odvoz než se odhodlám to vyhodit.Je tam co se potkali dva medvědi.

Děkuji všem já vím, že spíš než skener by bylo lepší koupit třeba tohlehttps://www.alza.cz/samsung-sl-m2070w-d456145... má už to wifi a print server tak že tisk doma a i skenovaní ze všech zařízení a né jen z jednoho PC . Ale nechce se mě rozloučit s funkční tiskarnou , do které je navíc o hodně levnější toner a s vyšši kapacitou než do současných tiskáren .

Naprosto tě chápu. Já ale stejně doma koupil multifunkci od Bratra DCP-J105, aby to mohli používat všichni a starou obyčejnou čb "lejzrovku", která byla původně připojena z modemu obsahující i print-server, jsem připojil jen ke svému počítači, protože to netisklo korektně.

Canon přece má aplikaci pro skenování. Funguje pro všechny Win 64, ale i 32 bit. Nic moc neumí, ale skenovat přes ní do pdf či jpg v pohodě jde. Najdi si jí na stránkách Canonu.

On nepotřebuje aplikaci, potřebuje driver.

To jsem přehlídl. Mám taktéž takhle Canona 8000F starého asi 15 let a k tomu PC s 32bit Windows. Pamatuji, že jsem ho na sedmičkách 64 kdysi rozchodil, ale byl to problém. Ten Vuescan by mohl pomoci. Jinak 8000F neskutečný hardware, morálně prakticky vůbec nezestárl. Prostě Made in Japan. Co pozoruji tak upgrade provádí Canon v průměru tak 1x za 10 let, protože dnes je teprve 9000F II. Hold už asi není moc co vylepšovat.

mám takhle starý Scanjet od HP a proti aktuální konzum třídě pořád dobrý. Dneska sice mají lepší rozlišení, ale mám pocit, že víc kašlou na osvětlení a ostření.