» Poradna » Ostatní

Skener UMAX snímá nějak divně !

Ahoj,
už nějaký pátek používám skener UMAX Astra 610P a zatím sloužil spolehlivě. Nedávno ale začal skenovat nějak divně. Předloha se nasnímá, ale ve výsledku jsou na obrázku různobarevné svislé pruhy. Markantní to je hlavně při naskenování bílého papíru. Setkal jste se s tím někdo ? Znamená to definitivní konec skeneru nebo je šance na opravu. Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Asi je v tahu snimac, ale je mozne, ze je ulomeny pruzny vodic od snimace k elektronice.

Vady:
- zdrojový kabel (chyba ve vnitř plastu)  - chyby viděl: naskenovalo černě, nebo kolmé svislé pruhy
- změna ovladače, nejlépe celý systém naformátovat a nainstalovat zas.
- nebo co již je tu zmíněno.