» Poradna » Počítačové sítě

Síťový konektor - připojení

Potřebuji Wi-Fi kabel protáhnout do druhé místnosti.
Tento konektor

www.automation-drive.com ...

potřebuji sundat a po prostrčení kabelu dírou v rámu okna zase připojit.

Kleště mi prodejce půjčí,ale JAK ho pak zapojím ?
Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nezapojíš. Je potřeba udělat nový.

priemer diery > šírka konektoru

Chlapi,prosím Vás -
rozveďte to.

Konektor má šírku 12 mm, urobiť 2x7 mm diery vedla seba a spojiť ich.
Vymeniť konektor - prax a paradie farieb vodičov - na prvý pokus to je ŤAŽKÉ, zavolať odborníka.

Co chceš rozvést? Že díra musí být o něco větší než co, co tou dírou chceš protáhnout?
Nejjednodušší je udělt díru takovou, aby jí protáhl konektor. Nebo pokud si chceš s těma drátkama hrát, tak podle tohoto třeba:
(Ale hlavně budeš potřebovat nový konektor. Konektory RJxx nejdou rozdělat bez jejich zničení.)

http://hw.cz/Rozhrani/ART440-Zapojeni-... ...

A jen tak na okraj, neprotahuješ WiFi, ale LAN (lokální síť), případně se dá říct Ethernet.

WiFi kabel by mohl být tak maximálně kabel od antény. Tohle je Ethernetový kabel (UTP, příp. FTP).

Stary konektor ucvaknes a zahodis nebo si ho schovas jako vzor zapojeni a novy nacvaknes podle navodu napriklad zde: http://blog.wifidoma.cz/navod-na-vyrobu-sitoveho-... ...

jeste me napadlo, pokud budes mit moznost pujcit si i zkousecku, tak si ji puc a konektoru si kup radeji vic, obcas se proste nemusi napoprve zadarit.

A taky pozor, pro ohebné patch kabely, které mají lanka, se používají jiné konektory, než pro kabely do zdi, které mají uvnitř dráty.

Asi bych udělal velkou díru, do ní půlenou vložku s malou dírou na kabel (třeba i s ozdobným krajem), prostrčil bych kabel velkou dírou, vložku s malou dírou bych do velké díry vlepil (před tím bych do malé díry vložil kabel) a možná by to i hezky vypadalo.

Jinak v dnešní době různých umělých hmot a silikonů není problém vyplnit i velkou díru.

zajímavá shoda nahod?

vložil jsem část tvého jména na google a hele co mi to našlo:

http://www.google.cz/search...

Za odpovědi a odkaz na ten blog díky,teď to nebude problém.
DÍKY VŠEM.