» Poradna » Web a internet

Síťový kabel

Dobrý den, potřeboval bych pomoc. Jedná se o propojení WIFI routeru a PC, ano vím LAN kabel, ale jde o to, že mám router cca 17m daleko a nevím co použít za kabel, abych využil rychlost za jakou platím. Mám teď kabel z Číny :D a asi to bude tím. UPLOAD potřebuji vyšší a nevím co si koupit za kabel, abych měl max. rychlost UPLOADu. Ano nevyznám se v kabelech a myslím, že potřebuji co nejlepší. Ale pokud máte jiný poznatek či nápad rád si ho vyslechnu :) Teď mám 2 mbps a potřebuji cca 10, protože to můj net má a chci toho využít.

Odpovědi na otázku

Ahoj nic těžkého :)https://www.alza.cz/datacom-cat6-utphttps://www.alza.cz/sitove-kabely/18860666.htmale když na modemu vyvedeš kabel k routeru tak nečekej že na tom routeru poběží wi-fi stejnou rychlost jako na modemu připojeném k PC,,

Na 17m fakt nepotřebuje CAT6 ;)

Použij jakýkoliv kabel :) Na 17m na typu vůbec nezáleží, musí jet v pohodě 100mbps

I ošizený čínský kabel, který má jen 4 fousy místo 8, zvládne na 17 m 100 Mbps. A i kdyby byl opravdu hodně špatný a donutil síťovku přepnout na 10 Mbps, tak ti to stále stačí.Takže dost pochybuji, že je to kabelem.

Bylo by dobré napsat co máš za providera a jaký router.. problém na 99,9% není v kabelu ;)