» Poradna » Ostatní

Síťové úložiště s wifi

Dobrý večer, chtěl bych poprosit o radu ohledně volby síťového úložiště. Potřebuji nějaké zařízení, něco jako NAS server, i když to mi přijde zbytečně mnohofunkční zařízení.. prostě potřebuji nějaký "externí disk" který bude stále v pohotovosti a přes wifi síť dostupný pro více počítačů v domácnosti. Ideálně aby se po připojení hlásil jako disk v total commanderu atd, prostě aby šlo na něj i z něj bez potíží kopírovat soubory. Chci to jako úložiště na fotky, hudbu atd, ke kterým by pak každý člen rodiny měl přístup ze svého počítače a sám tam mohl zase ukládat svá data. Kapacita němusí být nijak závratná, proto nepotřebuji nějaký NAS server s množstvím disků, ale stačí jeden cca 500GB disk... děkuji.

Odpovědi na otázku

Aby nebyly potíže všeho rázu doporučuju připojit kabelem k routeru, stejně tam konektor na kabel je. Na takové použití doporučuju Western Digital WD My Cloud 2TB WDBCTL0020HWT-EESN. Je tichý, nehřeje, není drahý.

Nieco co bude stale dostupne musi mat vlastnu inteligenciu.Samozrejme ak si velmi inteligentny, mozes cast inteligencie prepozicat tomu disku a budes to mat talmer zadara. Potom este rozmyslat, ze by si ani ten disk nepotreboval kupovat.

Zeptám se tedy jinak. Je nějaký externí disk, jež lze provozovat jako síťový disk, má vlastní napájení a lze jej propojit k routeru? Nepotřebuji žádné další funkce, jde mi čistě jen o externí úložiště dat, v reálnem čase přístupné z více počítačů. Děkuji.

neumíš číst? hned první odpověď je správně a nemusí to mít 2TB, koupíš i menší, bude levnější

Nojo, nějak jsem se ještě neprokousal touhle variantou.. moc tomuhle totiž nerozumím.. nicméně když si teď čtu o cloud datových úložištích, tak to vypadá dobře. Píší že je možné data sdílet i přes internet. Když se tedy nastaví oprávnění k přístupu, je tedy možné si prohlídnout třeba fotky z toho úložiště přez internet? Mám fotogalerie na svých stránkách, kde si je prohlíží rodinní příslušníci roztahaný po republice. Kdyby fotky byly na cloudu a oni k nim přístup, eliminoval bych tím nutnost placení hostingu. I když tedy nevím, jak to funguje..

Disk můžeš sice připojit k routeru, ale bude to neskutečně pomalé (pro víc lidí naprosto nepoužitelné) Router není NAS - nemá na to výkon.Ten USB je tam spíš na sdílenou tiskárnu ap.500 GB disk je málo i pro jednoho - natož více lidí.Pořiď si nějaký levný jednodiskový NAS - cca 2TB, připoj ho po LAN k routeru a budeš spokojen.