» Poradna » Počítačové sítě

Síťová záloha a obnova počítačů

Zdrvím, chtěl bych vás poprosit o radu. potřeboval bych se co nejvíce dozvědět informací o Síťové záloze a obnověpočítačů, co vše je potřeba a tak. popřípadě nějaké články. Hledal jsem na googlu a co jsem našel mě uplně zmátlo Našla by se tu nějaká dobrá duše, co by poradila?

Odpovědi na otázku

Ach jo.Co si máme představit pod pojme "síťová záloha " ?Může to být třeba prosté kopírování souborů na nějaký jiný sdílený disk, nebo NAS, případně vylepšené o verzování např skrz Cobian BackupNebo může jít o zálohování celého systému formou image pevného disku.Možností je mnoho, záleží co konkrétně potřebujete zálohovat a jaké máte technické prostředky (lze zálohovat např na FTP server v internetu) a hlavně kolik na to máte prostředků,

Jedná se o maturitní práci a já bych chtěl získat co nejvíce informací. Jednoduše řečeno zálohovat celý systém, udělat z něj instalačku a pomocí sítě, následně z této sítě to nainstalovat do jiných PC. Cloud server nemám, takže nejpravděpodobnější možnost se mi jeví ten FTP server. Jsem laik a potřeboval bych toho co nejvíce zjistit

Skoda, kdyby te to fakt zajimalo a chtel bys to realizovat, proc ne. Ale jelikoz je to jenom domaci ukol, tak je to nuda... Ale abys nerekl... Neco takoveho pouzivam, ale vynechal jsem takove frikulinske pitominy jako cloud, ftp, nas,...

Domácí úkol? celkem důležitý co je tedy vše potřeba? :O na co bych se měl kouknout, abych něco pochopil? :O

on nefunguje Google ... zkus třeba WDS, RIS ...

No, dulezity - pro tebe mozna Na domaci ukol ti bude stacit primitivni zaklad ktery je standardne ve Windows 10 a jakekoli lepsi reseni je pro tebe prilis slozite... Temata na jaka se kouknout? Windows File History, Windows Backup - je to primitivni, ale na par stranek teoretickych blabolu to staci.

Pokud jsi laik, tak nechápu, proč bys měl psát toto téma, o kterém nic nevíš. Vyber si něco, čemu rozumíš, jinak ti nikdo nebude věřit, že je to tvoje práce a při první doplňující otázce nebudeš vědět, co odpovědět. A PC poradna opravdu neslouží k tomu, aby tě doručila to, cos 4 roky flákal ;)

# bzip2 -c /dev/sda | netcat hostA 2222# netcat -p 2222 -l |bzip2 -d | dd of=/dev/sdba není co řešit...

Např. Altiris, nebo HPDM. Deployovacích nástrojů je celá řada