» Poradna » Počítačové sítě

Síťová tiskárna

Zdravím, chtěl bych si koupit tiskárnu s RJ45 portem a tu pak zapojit (UTP kabelem) do switche, v kterém mám zapojené další 3 PC. Jde nastavit takto sdílení tiskárny, aby se na ní dalo tisknout z kteréhokoliv PC zapojeného ve switchi? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ano, to je účel síťové tiskárny. I když nejde o sdílení tak jak je často chápáno - tiskárna připojená k počítači je jeho prostřednictvím poskytnuta ostatním počítačům v síti. Síťová tiskárna je přístupná všem přímo.