» Poradna » Počítačové sítě

Síťová tiskárna přes hub na windows XP

Zdravím,Mám přes hub připojeno několik pc s windows xp.... pořídíl jsem tískárnu Brother MFC-J6520DW a zapojil jsem ji také do toho hubu. Mám problém s tím,že ji některé počítača vidí a některé ne. Když provádím ten samý postup při přidávaní síťové tiskárny. Nevíte někdo jak bych mohl jiným způsobém prohledat síť z těch xpček?nebo jak bych tu tiskárnu mohl nasdílet? Pokud bych ji nechtěl zapojovat přes USB.....a nechat ji jen v tom hubu?Děkuji za názory

Odpovědi na otázku

IP-adresu jsi jí nastavil, ping na ni ze všech počítačů funguje? Zkusil bych ji přidat jako lokální tiskárnu, vytvořit nový Standardní TCP/IP port, zadat IP-adresu. Viz http://www.brother-usa.com/FAQs/Solution.aspx , odstavec Part6

Presne tak, najskor ping, potom pridat lokalnu tlaciaren a zvlolit TCPIP port a zadat IP tlaciarne.Ak by nesiel ani ping, ze by nejaky firewall na danom PC, co to blokuje?

Tento problem nastava vtedy ak sa pocitace castejsie vypinaju, zapinaju, alebo restaruju a to iba vtedy tisk pracuje pomocou protokolu SMB. Hub ani switch s tym nema nic spolocneho.