Síťová karta

Dobrý den,prosím, poradíte mi někdo s hloupým dotazem?Mám Asus X550V a v něm síťovku Ethernet LAN 1000 Mbit/s.Ale když dám v síťovém nastavení Stav, tak mi ukazuje pouze 100Mbit/s.Mám doma 1000Mbit internet, ale tou síťovkou mě to limituje pouze na 100Mbit.Tušíte, čím by to mohlo být, nebo co zkontrolovat?Díky za rady, L

Odpovědi na otázku

ak je v poriadku router pripadne switch a aj notebook, tak musi byt zly kabel

K jakemu zarizeni se pripojujete, umi 1000 Mbit? Zkousel jste jiny kabel?

LAN kabel neznámé cat.Min. na 1 Gbps je Cat5e

ach ty hloupé kabely...děkuji, bylo to opravdu tím.

Čím?

Kabelem. Mel jsem jeden z roku pred Kristem, prave na takove to domaci zvykani. Pak jsem to zkusil s kabelem, na kterem je pripojena manzelka. Teda jako jeji prac. laptop. Shodou okolnosti jsem jej objednaval min. tyden kvuli ulomene pacce na konektoru. Ano, misto nacvaknuti noveho, jsem objednal novy. Takoveho haura jsem zahral. Ale manzelce to nerekl!

Aha, tak to jsi nejspíš měl jen 100Mbit kabel (propojené jen 4 drátky místo 8).

Takovéto očizené kabely sem tam chodily se starými routery apod.