Síťová karta ruší mikrofon

Prosím o radu. Z ničeho nic mi síťová karta začala rušit mikrofon. Nejsem si vědom jakého koli zásahu, ale jednou jsem chtěl pustit skype a říkali mi, že mě není slyšet a strašně mi to bzučí. Slyšel jsem to, až když jsem si dal odposlech mikrofonu, jinak mám ve sluchátkách ticho. Zvuk se přehrává bez problémů. Ale bzučí to přesně v rytmu blikání světýlka na síťové kartě. Jak zvukovka, tak síť jsou integrované. Má to nějaké řešení? Zkusil bych síťovou kartu a integrovanou zakázat.Díky za radu

Odpovědi na otázku

Někde uvnitř odcházejí filtrační kondenzátory a hrozí, že pokud to nebudeš řešit, podělá se ti kompletně napájení.

A ty odcházejí na desce nebo zdroji? Zdroj je dost starý asi osm let, deska tak 5. Předpokládám, ze řešit znamená vyměnit, nebo koupit novou desku, procesor, paměti a zdroj.

Vzhledem k věku bude těch nakřáplých nejspíš většina. Bohužel, výměna znamená ty staré opatrně odstřihnout a na pahýly vývodů naletovat nové. DPS v počítadle bývají vícevrstvé a pokusy o vypájení a následné zapájení nové součástky většinou neskončí dobře.

Vyměním asi desku a zdroj, to by mohlo pomoci.

Má tedy někdo představu, jestli jde spíše o zdroj nebo MB? Nebo už obojí?

Dať starý 8 ročný zdroj do počítača je same odvaha. Zamysli sa a vymeň . pre bezpečnosť. Integrovaná zvukovka nie je zvukovka , ale šeptátko . Skús si kúpi/požičať aspoň malú externú zvukovku a uvidíš, stačí za 10-12€ , napr. https://www.alza.sk/axago-ada-25-d3914827.htmV sieťovej karte to nebude , tie sú naozaj dobré a majú iba dve ,možnosti OK , nemOK! Ak si ju "kúpiš " cez internet môžeš ju vrátiť bez udania dôvodu ak ti nevyhovuje .

Ten zdroj je mozna jeste starsi tak 10 let. Je to fortron blue storm 2. Po asi dvou letech se na prvnim mb odporoucel radic disku. Po dalsich letech to dostalo pres wifi slehu bleskem a druha deska lehla. Ted je tam treti. Takze asi koupim zdroj a mb. Doufam, ze to snese licence k os.

Pokud koupíš novou MB, tak na licenci OS zapomeň.Zdroj můžeš vyměnit v klidu.

Tedy pokud máš licenci OEM

Byla to ta akční licence upg k win na win 8. Stála a si 800. Když jsem kdysi měnil základní desku, tak to klaplo. Měl jsem dokonce slíbeno od microsoftu, že mi v případě problémů vyjdou vstříc, ale jak říkám, je to třetí deska (každá jiný výrobce a snad i chipset a vždycky se to znovu rozjelo. Tak uvidíme. Každopádně kvůli adobe CS6 nemůžu přejít na w10.Odnesu to do servisu a tam zjistí, jestli je to zdroj nebo deska nebo obojí.

Nesmysl. Použij Activator, nebo plechovou hubu.

Proč zase nabádáš ke zlodějině? Plechová huba je určitě lepší, legální to ale nebude i tak, pokud se jedná o upgrade licenci.