» Poradna » Počítačové sítě

Síťová karta nebo adaptéry do zásuvky

Dobrý den, po rekonstrukci v domě nemůžu být nadále připojen k routeru pomocí kabelu a potřebuji jinou alternativu. Potřebuji hlavně aby připojení bylo stabilní a s co největší rychlostí. Uvažuji o dvou varintách : 1. Zakoupení nějaké síťové karty do pc 2. pořízení těchto adaptérů(což mne celkem zaujalo) http://www.alza.cz/tp-link-ttl-pa4010-starte... Ani s jedním nemám zkušenosti tak bych se chtěl zeptat na váš názor.

Odpovědi na otázku

Taková rekonstrukce je poněkud na dvě věci. V rámci zachování duševního zdraví, stability a rychlosti doporučuju natáhnout kabel, WiFi i napájecí rozvod ti může kdykoli někdo zarušit...

Nechceš u rekonstrukce taky vytrhat elektroinstalaci? naco se s ní otravovat, již jsou bezdrátové nabíječky a zachvilku budou i bezdrátové světla a jiné spotřebiče, takže naco kabely?

Výsledkem tvého fantazírování bude jenom:1. Ztracený čas.2. Zbytečně vyhozené peníze.3. Zjištění, že nejlepší je stejně kabel.

Z pohledu stability je imho poradi toto:- kabel- dlouho nic- wifi- dlouho nic- porad nic- prazdno- zasuvka

Podobné adaptéry jsem před pár lety v bytě používal (tady se o tom taky diskutovalo, pohledej), ještě je asi někde mám, mohl bych ti je půjčit na vyzkoušení (ale pravděpodobně tyhle už budou zase lepší).

1. Zakoupení nějaké síťové karty do pcPokud bylo PC připojeno kabelem, tak tam už "nějaká síťová karta" je2. pořízení těchto adaptérůStabilita nebude ideální, hodně záleží na rozvodech. Můžeš to koupit, otestovat a případně do 14 dnů zase vrátit.Kabel jde natáhnout vždy. Jen se musí chtít. A navíc nechápu, že když už někdo dělá rekonstrukci, že si nenatahá husí krky pro ethernet. Vyšlo by to rozhodně levněji, než drahé a nespolehlivé adaptéry do zásuvek.

Pokial to máš na jednom ističi, pokial na tom ističi nemáš nejaký 2-3 kW spotrebič aj by ti možno išlo. A prečo by si po rekonštrukcii domu nemohol niekde v kúte navrtať 5-10 mm dierku / a potom ju zatmeliť / tak naozaj nechápem . Kábel je 105% istota.