» Poradna » Notebooky

Síťová karta Intel 7260 - konflikt wifi a bluetooth (myši)

Ahoj,pořídil jsem si nový notebook Asus N501JW vybavený kombo wifi+BT Intel 7260 a řeším následující problém - pokud zapnu myš přes bluetooth, internet (přes wifi) se dramaticky zpomalí, chvílemi úplně vypadává. Na browsing je to pak dost nepoužitelné, takže když chci být online, tak musím vypnout myš, a naopak pokud používám myš, tak se musím obejít bez wifi, což, jak uznáte, není zrovna komfortní. Googlil jsem tenhle problém a zdá se, že s Intel 7260 bojuje víc uživatelů, většině těch, co s tím válčí, ale BT při zapojené wifi vůbec nepracuje, a navíc zpravidla problém vyřeší update driverů - ten mně bohužel nepomohl.Nesetkal jste se někdo pls se stejným problémem?

Odpovědi na otázku

Wifi a BT se navzajem rusi, zpusobuje to problemy. Resil to asi kde kdo a vyresil pouzitim dratove mysi. Nejde o problem tohoto konkretniho HW.

Díky za reakci. Přeci jen bych ale v 21. století chtěl pracovat s počítačem trochu komfortněji a ne, že kolem něj budu mít pavučinu kabelů.

Pri sucasnom pouziti wifi+BT je nutne mat spravny ovladac, inak to moc dobre fungovat nebude. Ak nemozes zohnat pouzitelny ovladac, tak nepouzivaj BT v case ked pouzivas wifi. Malo by sa to dat tym zapinacim wifi tlacitkom nakrokovat tak, aby fungovala len wifi, alebo len BT. Kukni do manualu k notebooku.

No tak to dělám teď - nemusím ani vypínat wifi ani bluetooth, prostě vypnu myš a jede to jak blesk. Ale chtěl bych, aby počítač fungoval jak má a ne, že já budu otrok počítače a budu poníženě používat buď wifi a nebo myš...

Tak na zive.cz budes zbytocne vyplakavat. Napis vyrobcovi notebooku, ze ho nemozes riadne pouzivat, nech ti posle ovladac. Spravne napisany ovladac je alfa a omega pre kazdy hardware. Pripadne si nainstaluj taky operacny system na ktorom ovladac funguje tak ako si predstavujes. Je dost mozne, ze to fungovalo ked si notebook kupil a prvy kart zapol.

Existuje este aj ine riesenie. Pohladaj mys, ktora funguje inak ako pomocou BT. Ja mam napriklad bezdratovu mys + klavesnicu, ktora funguje na 27MHz, co je uplne ina frekfencia ako wifi/BT.