» Poradna » Web a internet

Sitova karta 100 mbs ..

zdravim.mam rzchli internet a notebook ktery ma sitovou kartu max 100 mbs pres kterou se nedostane vyssi rychlost internetu alespon jsem to tak pochopil ze problem bude v te sitove karte v notebooku HP mam novi notebook ale internet jede pomalu a mam mit az 200 mbs ...chci se zeptat pokud se neprodava nejaka usb sitova karta nebo neco podobneho co podporuje vyssi rychlost internetu v notebooku ...diky za radu ...

Odpovědi na otázku

Kup si učebnici češtiny. Uděláš líp. Tohle se nedá číst.

No, rychlost 100mb/s (milibit/sec) značí, že jeden bit se přenese za 10sec a jeden znak, tj. 8 bitů, za 80 sec, tedy za více, než 1 minutu.Taková karta nastojí za jakoukoliv snahu, to i kouřové signály Indiánů jsou rychlejší...

http://www.ebay.com/itm/USB-3-0-to-10-100-100... V laptopu, který nemá gigabitovou síťovku, nebude ani USB3 port, ale i v USB2 taková síťová karta přinese nějaké zrychlení.

Super,ok diky ja jsem uz taky na to přišel jak to s tím je a nejaký to řešeni toho rychlejšiho internetu usb sítová karta to jistě vyřeší...

A v notebooku svítí oranžové světílko ale kdyby zeleně tak mam 1000 Mb/s..Notebook ma 3 x usb port ..je to tenhle typ HP 15-BA010NT . USB 2.0 2xUSB 3.0 1xNotebook - AMD A10-9600P (2,40 - 3,30GHz), 8GB RAM DDR4, 1TB HDD, 15,6" LED HD displej (1366x768px), AMD Radeon R5 Graphics + AMD Radeon R8 M445DX - 4GB DDR3, HDMI, LAN, WiFi, Bluetooth 4.0, USB 3.0, Čtečka paměťových karet, DVD-RW, HD webkamera, Numerická klávesnice, Windows 10 Home....ale ze takoví notas nema lepší sitovku..

Jo, ve specifikacích opravdu píšou 10/100 LAN a přitom USB 3.0 a čtyřjádrový procesor. Nechápu, co je vedlo k takové kombinaci.Ale USB3 síťová karta by v USB3 portu měla fungovat jak víno, samozřejmě, pokud máš router s gigabitovými porty.

Uspory, jsou to drzgresle. Mam ITX board od HP s AMD APU a tam je taktez pouze 100Mbps.Jinak souhlas, tazatel ad se radsi poradne douci psat cesky, neda se to cist.

Vim ze swich ovlivnuje taky rychlost a kdybych pouzil nejaky swich ktery podporuje 1000 Mb/s,akorat nejsem si jisty jestli to pomuže a problem vyřeší..

Tak pokial mas doma router, ktory ma na switchi iba 100 Mb/s, tak ked zan das 1000Mb/s switch, tak to velmi nepomoze :) pretoze bottleneck budes mat uz na routri a teda 100Mb/s.Tiez by som skontroloval, ci mas na to vhodny router a ci podporuje na WAN taku rychlost a ci ma na LAN switchi 1Gb/s.

Jj muze byt ze ma internet 200Mbit, ale router modem jen 100Mbit.

Já mám router který má víc jak 100MB/s a karta 100 MB/s a kdyby mi nepomohl swich 1000Mb/s tak jedině síťová karta 1000 MB/s. Pokud nejspíš jiný řešení ani není vyměnit síťovou kartu v notebooku jestli to vůbec jde a když ne tak je jen jedna možnost.

Mozno by pomohlo, keby si napisal aky mas router.

Tak ja mam COMPAL CH7465LG od UPC ..-Modem co ma 4 porty a adapter ...

No to vyzera nejaky hardver vyrobeny pre UPC, nakolko google o tom moc nevie. Nasiel som na nejakej Holandskej stranke, ze by to malo mat Gigabit Ethernet, takze ani switch nepotrebujes, nakolko switch na routri je Gigabitovy. Jedine, ze by ti nestacili tie 4 porty, co na nom su.

Aby to fungovalo s rychlosti nad cca 90Mbps, tak musi byt jak router, tak i pripadny switch vybaven gigabitovymi porty. Proste obe ta zarizeni. Bude-li nekde v ceste 100Mbps port, tak z toho vic nevytahnete.A aby v praxi internet frcel 200Mbps, nestaci jen ty porty samy o sobe, ale ten router musi mit poradny vykon. Takovy spousta levnych krabicek za 600CZK skutecne nema. (A to resime drat. U bezdratu je to jeste mnohem vetsi a drazsi sranda.)

tak urcite nemam router za 600 kc ale ten je tak za aspon nejmin 1800 kc

Ani to nezajistuje potrebny vykon. Byt sance je vyssi.A pak je tu takova kacirska uvaha: 200Mbps pripojku je dobre mit, pokud je toho v LAN vic, co pouziva intenzivne net. Ale je otazkou, zda to k necemu je pro jednu masinu, respektive zda to stoji za ty investice do HW. Proste jestli pak realny prinos bude odpovidat vynalozenym prostredkum.

Ted ten HW:K tomu Compalu od UPC mate pripojene co vsechno? Router, switch, oboje? O jake konkretni typy zarizeni jde?Vlastni sitofka do USB se da resit takto za cca 500Kc - https://www.czc.cz/sitove-karty-prislusenstv... - ale buh sud, jakou realnou rychlost z toho v USB3 portu vlastne vytahnete.

no a 100 Mb/s ma sitova karta ale za pouziti dobreho vykoneho routeru se kterym by nemel bejt problem a switche gigabitovím ...hlavni problemem je sitovka ktera zrejme nejde vytahnout a nahradit jinou ..a pokud neni ani spolehlivi usb 1000 mb/s sitovka za 450 kc /800 kc tak jsou to vyhozeny penize akorat tak ....

mam lenovo, ktere ma 100Mbit sitovku a USB3. je docela novy, nechapu proc tam nedali Gbit kartu.

Lebo usetrlili 0,45 USD na jednom predanom kuse.