» Poradna » Počítačové sítě

Síťová bezdrátová hra přes router

Dobrý den,rád bych Vás poprosil o radu. Mám router ASUS WL-520GC, který využívám pro přístup na internet a domácí hraní po síti - TCP/IP (konkrétně Heroes of Might and Magic 3 Complete od Ubisoftu). Donedávna vše fungovalo bez problémů. Nyní běží připojení k internetu na obou NTB, ale síťové hraní nejsem za boha schopen rozchodit. Dřív vše fungovalo bez problémů, jakmile byla založena hostitelská hra, na připojovaném počítači se objevila a během pár sekund bylo připojení navázáno a bylo stabilní. Před pár týdny začalo připojení zlobit a problémy gradovaly - založená hra se načetla až na několikátý pokus, později se za chodu odpojoval vždy jeden z hráčů, nyní už se spojení nenaváže vůbec. Pokud zkouším ve hře hledat konkrétní IP načtenou z routeru, hlásí mi to, že IP nebyla nalezena. V systému jsem nedělal žádnou změnu, těžko odhadovat, zda nemohla způsobit problém nějaká aktualizace Windows. IP adresu načítají oba NTB z routeru automaticky. Už jsem zkoušel reset routeru, přeinstalování síťových ovladačů, vypnout firewally.. nic nefungovalo. Na 1 NTB (hostitel) je WIN 8.1, na druhém WIN 7. Nebude to problém jedné konkrétní hry, ani Bulánci nefungují. Když se ve Win podívám na počítače v síti, vidím oba dva NTB. Nenapadá Vás, čím může být problém způsoben? Rád bych se vyhnul používání programů jako je Hamachi, dřív připojení fungovalo bez problémů i bez Hamachi. Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký den!

Odpovědi na otázku

Pocitace si prepoj cez obycajny switch namiesto routra. Ak to potom nepojde, hladaj chybu v nastaveni pocitacov a aplikacii. Nieco si prehliadol, my vsak nemame sancu vidiet do tvojho pocitaca aby sme ti povedali, co by to asi tak mohlo byt.Plati to za predpokladu, ze ta hra za ziadnych okolnosti nepotrebuje k svojej cinnosti, alebo spusteniu Internet.

Díky za tip, reinstaloval jsem podruhé síťové ovladače a ejhle, hra se rozchodila. Uvidíme, na jak dlouho