» Poradna » Počítačové sítě

Sit

Dobry den. Mam dotaz. Otec mi odpojil pripojeni v pokoji. Takze mi nejde internet v pc. Ale wifi normalne funguje. Potrebuju radu. Jak mi to mohl v pokoji odpojit kdyz pritom wifi jde.. Dekuju

Odpovědi na otázku

Jak? Snadno.

PS: Je hodne zpusobu, jak to udelat.

Tak třeba vzal kabel a vypojil ho...

Vse je zapojeny tak jak ma podle me. Ze zdi vede jeden hlavni kabel do wifi a druhy kabel ze zdi je taky zapojenej v routeru..

Na routeru jsou tlacitka reset a qss.. takze takhle se to asi vypnout nemelo

Tak nejaka rada?

Odpojil tě a navždy zmizel, nebo proč se ho prostě nezeptáš?

Chci se poradit tady.. Nebavime se spolu

Jestli nekdo poradí

Stačí změnit heslo a seš v kelu.

Heslo?wifi normalne jde ..a jaky jsou dalsi moznosti?

Když změním heslo, wi-fi klidně půjde dál. Já se s novým heslem na net dostanu - kdo ho nezná, má smůlu. A přitom wi-fi jede klidně dál. jak jinak bych se dostal na net já?

Moznost je jedina - neblbnout tady v Poradne, ale domluvit se s tatou.

Ja se normalne pod tim heslem prihlasim na pilsfree. Neblbnu jen se ptam jaka je moznost to znova zapojit aky mi to slo v pokoji

Ale blbnes.Jak jiz bylo naznaceno vyse, metod vypnuti je mnoho. Naprosty laik tudiz ani nerozpozna, ktera z nich byla pouzita, natoz aby to zase zapnul.Takze naposled: Moznost je jedina = domluvit se s otcem.

Tak diky za pomoc 😳

odpojenie je za trest? Ak áno, radiť Ti je nemorálne, lebo zhadzujeme autoritu Tvojho otca ak nemáš 18

Plný souhlas - já ale neradil, jen podotkl jednu z možností.

Že se spolu nebavíte je sice hezký, ale připojení platí táta (rodiče). A nejspíš i počítač nebo mobil, ze kterého píšeš.

Neučíš se? Flákáš se? Dobře ti tak! Stěžuj si do Bruselu!

Otec mohl bloknout tvuj pocitac v routeru

To je to nejpravdepodobnejsi protoze sam tomu moc nerozumi. ale jak to bloknul? Jsou tam jen tlacitka reset a qss

???

Taťka je zjevně chytřejší mláděte, nazývá se to též: "degenerace".

To neni otazka nejakych tlacitek, ale pristupu do administrace routeru (login, heslo, spravna adresa), racionalniho pruzkumu nastaveni routeru a pripadne zmeny jeho nastaveni.

Všichni tady přesně víme, jak máš připojené pc na internet, jaké zařízení je v pokoji a jestli není jen odpojený klabel (nedostatečně dotlačený konektor, třeba). Ale máme poradit...Klidně mohl v administraci routeru tvému počítači přidělit pevnou IP a tu pak zaříznout ve firewallu, pokud neznáš heslo do routeru a je blokovaná konfigurace přez wifi, můžeš skusit ručně nastvit jinou IP adresu (pozor na kolize). Ale to je jenom jedna z mnoha možností, ohni hřbet, domluv se doma, bude to rychlejší.

Zas tolik možností (těch běžných) není. Pokud svítí/blikají kontrolky síťové karty v PC tak kabel není odpojený a musíš ho fyzicky připojit. Pokud kabel jede správně tak je to softwarová záležitost a pokud se v domácí síti trochu vyznáš a nebo máš dokonce přístup do administrace routeru mělo by to být jednoduché obejít. Pokud máš přístup do routeru najdi si proč tě to blokuje a změň to. Pokud ne je nejjednodušší zkusit změnit MAC adresu nebo IP adresu a nebo obojí najednou.