» Poradna » Programy

Síť Vista-XP-W 2000

Kdo poradí, všechny rady zatím selhaly. Než jsem pořídil NB s Vistama (home basic) vše fungovalo (2x XP Pro, 1x W2000). Několik druhů OS je nutné z důvodu HW a legálnosti SW. Visty nevidí okolní počítače a oni nevidí jeho, ping nefunguje oběma směry. Počítače propojené přes router, internet běží na všech. Skupina stejná, automatické přidělování adres. Všecny rady co zapnout a co vypnout a jak nastavit zatím selhaly. Pokud někdo ví, prosím poraďte nejlépe od prvního kroku připojování k síti. Nejlépe na mc.vlada@seznam.cz. Možná něco ve firewallu, prostě si nevím rady. Bohužel NB s XP už jsem nesehnal a byl jsem nucen pořídit tento "škodlivý kód".

Za dobrou a hlavně účinnou radu předem děkuji.

Odpovědi na otázku

do wxp treba doinštalovať nepovinný update Link-Layer Topology Discovery Responder-KB922120[treba si to stiahnuť manuálne z microsoft download centra,nieje to súčasťou automatických aktualizácií],inak bude vista v určitých konšteláciách "ignorovať" počítače so staršími windows v spoločnej sieti a tváriť sa ,že ich nevidí

A co W 2000, právě spojení s nimi je pro mne dost důležité, o možnosti nahrát update do XP jsem již četl, zatím jsem nezkoušel, ale pro W2000 nic není. To se to hloupé mapování ve Vistách nedá vypnout, aby se chovaly jako starší verze a byly s nimi zpětně kompatabilní? Děkuji za odpověď.