» Poradna » Počítačové sítě

Síť notebook a desktop

Hoši, popřípadě dívky zkušenější a ostřílenější v oblasti domácích sítí, potřeboval bych poradit. Mám desktopové pc, na něž je připojen kabelový modem(myslím tím modem pro připojení k internetu přes kabel) a notebook, v obojím je síťová karta, a tak se ptám, jaké je nejlevnější a nejspolehlivější řešení propojení těchto dvou pc, za účelem sdílení dat a připojení k internetu. a ještě technický dotaz, když je na pc, které je v síti to hlavní, tím bych by rád kdyby to byl desktop, je nutné mít firewall i na notebooku, nebo noťas chrání firewall co je na desktopu? Předem moc děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Je třeba pořídit router který umí naklonovat MAC adresu hlavního PC. Např. D-LINK DI-524 www.computer.cz ...

ten umí notebook připojit i bezdrátově.

V routeru jsou i technologie pro ochranu vnitřní sítě, ale firewall na stanici hlídá i další věci, např.SW.

najlacnejsie je dat do desktopu este jednu sietovku.len potom musi byt zapnuty ked xces ist na net cez notebooku.

díky moc lidi, ten router mi vyhovuje nejvíce, ptz kabeláž po celém bytě kvůli notebooku bych nechtěl...otázkou je zabezpečení té bezdrátové sítě? co všechno to obnáší?

Zmenit heslo pro nastaveni site, vytvorit si zabezpecenou sit (alespon WEP).

V manuálu u routeru by měl být návod pro základní nastavení. U wifi dopuručuji ješte nastavit filtrování MAC adres aby se přes tebe nepřipojoval například soused

právě to mne zajímá, aby někdo nemohl zneužít mého placeného připojení....jak to lze teda ošetřit nejvíce?myslím tím skoro 100%

no tim filtrovanim mac a heslem, ovsem uplne tomu cizimu pristupu taky nezabranis, jde totiz take ukrast mac, ale to by musel byt znalec, ten co by to chtel delat... Jinak routr doporucuju tenhle www.suntech.cz ...
Za ty penize lepsi nez d-link(casto se kazia ma maly dosah)

lidi zajímá mne ješte jedna věc, a to ta, že ten modem co mám teď, budu používat i s routerem ne? mám vlastně kabel od bedny, který vede net píchnutý do modemu, a z modemu síťový kabel do karty na desktopu, to vlastně znamená, že jen přepíchnu síťový z desktopu do routeru?

tak mne napadlo, že se prodávají i Wi Fi do USB, nešlo by přes ten USB modul poskytovat signál pro připojení?

Zkusím odpovědět na obě otázky...
Router je vlastně HUB (zařízení, které propojuje mezi sebou více počítačů než dva) kombinovaný s modemem. Pak už záleží tedy jestli máte linku ADSL... nebo jestli je to kabelová, či nová, wi-fi síť.
Pokud je to tedy ADSL tedy spojení poskytované například Telecomem, pak by stačilo jen zapojit místo modemu samotný Router ( s tím, že se musí nastavit vlastnosti připojení...)
Pokud by se jednalo o kabelové připojení, pak by se musel modem a router propojit kříženým kabelem (to jest kabel, který umožňujě, a zejména v minulosti umožňoval, připojení dvou počítačů přímo).

Pokud se jedná o Wi-Fi USB, tak pokud vím, musel by se pořídit speciální Access Point. Jenom k Access Pointu se může připojit více počítačů. Myslím si, že router se dá pořídit i s Wi-Fi. Pokud takový máte, bude se chovat jako Access Point. Samotné USB Wi-Fi se většinou nedá využít jako Access Point. Pro to by se muselo koupit speciální druh.

Pokud zde došlo k nějaké chybě či nedorozumění, omlouvám se předem.

díky moc, mám kabelový modem(net přes kabelovou televizi)