SiSoftware Sandra - odlišné výsledky

Zdravím. Mám grafickou kartu nvidia GTX 780 Ti a zkusil jsem na ní spustit GPGPU testy, které jsou v programu SiSoftware Sandra 2014. Nerozumím jedné věci. Např. test Scientific Analysis a subtest N-Body Simulation má podle zahraničních testů nabývat hodnoty kolem 1,6 TFLOPs, mně to ale naměřil ohodnotu 929 GFLOPs. Procesor mám Intel i7 (který je ale podle mě v těchto testech víceméně nepodstatný). Je to chyba měření?

Odpovědi na otázku

Chyba ani nie. Uvedom si, že tie odborné testy sa vykonávajú inými "nástrojmi" - presnejšími, dlhodobo. Tvoja Sandra je užívateľský software, ktorý nemerá tak, ako špecialne programy. Takže výsledky sú plus/mínus autobus.....

Záleží zda máš stejnou grafiku. Co se týče množství paměti, a taktů čipu a pamětí. Ovšem to by asi neudělalo až takový rozdíl. Pak by to mohl dělat rozdíl v SW, jestli ta sandra je stejná verze jako bylo použito u ostatních testů, nebo zda máš stejný OS, případně ovladače.A nebo co dalšího na té grafice běží. A nebo zda máš dobré chlazení grafiky a není nataktována až moc nahoru. Myslím že dnešní grafiky mají podobné funkce jako procesory, kdy se sami podtaktují aby zabránili přehřátí atd.

Všiml jsem si, že se výsledky dost liší v závislosti na tom, jestli zvolím jako test OpenCL, CUDA nebo Compute Shade Processor. Každý poskytuje jiné výsledky a je možné, že v zahraničních testech pak použijí na každý test jinou metodu. V tom případě je ale chyba, že tohle už neuvádí.

Tak on je to všeobecně známý fakt že. Stejně tak by se dalo napsat že je chyba na Tvé straně, něco testuješ a nic o tom nevíš, obi v testech nemůžou omílat každou samozřejmou prkotinu, to zas uznáš ne?

Za samozřejmé bych to považoval v případě, kdyby odlišná metodika poskytovala alespoň podobné výsledky.

A závěr? Vaše grafika jede na 60%.....

Ne to nejede, během testu je vytížení buď 0 % (připravují se data) a nebo 100%. Nic mezi tím.

Tak aby bylo po vašem. Jede Vám na 100% s 60% výkonu

Je vidět, že se v tom opravdu vyznáte.

Mně jsou lhostejné nějaké umělé testy. Rozhoduje výkon, který potřebuji na provozování potřebných aplikací. A jestli má výsledné skóre testu o plus mínus bodů, to mi žíly opravdu netrhá. Život není test, ale realita milý pane

Je to přesně jak říkáš. Podstatný je praktický užitečný výkon, testy tohohle charakteru a jejich vysledky, jsou dobré akorát na poměřování pinďourů na Facebooku ...

V praxi je to potom tak, ze na PC s CPU i5 2500 a grafikou R7 260X hraju pohodlne Crysis 3 ve fullHD na nejvyšší detaily, i když podke testů a HW požatavků od výrobce, by to vubec nemělo chodit ... úplně o ničem, tyhle testy ...

Až budeš testovat na stejnem stroji, použiješ stejný software a budeš testovat stejne věci, budeš mít podobne, możná i stejné výsledky. Zatim ses dostal k amateřině typu SISOFT Sandra, takže nemůžeš mít, celkem logicky ani podobné výsledky ...