» Poradna » Web a internet

Širokopásmové připojení - neustále se musím manuálně připojovat

Dobrý den,prosil bych o radu. Moc tomu nerozumím, tak to napíšu laicky. Provider změnil způsob přihlašování na net, neboť většina domácností již používá wifi routery. Proto mi net přestal fungovat.Tak jsem ve spolupráci po telefonu s ním zadal nové přihlašovací jméno a heslo a nastavili jsem širokopásmové připojení. Internet opět začal jít. Problém je v tom, že při každém spuštění PC se musím, přes ikonku vlevo dole na liště "připojení internetu",přihlašovat manuálně. Což o to, jednou dvakrát za den by mi to nevadilo, ale dost často dávám PC do režimu spánku a a jakmile ho spustím i z tohoto režimu, tak se musím také manuálně připojit, což je několikrát za den. Volal jsem tedy providera, jestli mi neporadí, jak to nastavit na automat. připojování, ten mi řekl, že přesně neví, ale že se to dá určitě nastavit ve windowsech přes ovládací panely, že to win 7 umí. Hledal jsem na netu nějaký návod, ale nic konkrétního jsem nenašel. Proto Vás prosím o radu, jestli by někdo nevěděl, jak to nastavit., všem moc děkuji předem. (wifi router prozatím nechci, plánuji ho, až se přestěhuji, cca do roka. to jen kdyby se někdo divil, proč si ho nekoupím)

Odpovědi na otázku

A to jsou 3 stovky za router pro tebe takový problém?

To samozřejmě nejsou, ale mám pro to jiný osobní důvod. Jinak bych ho už dávno měl. Proto tady žádám o radu.

Výborně, tak to jsme dva! Já mám zase osobní důvod ti to neporadit, i když to vím!

Už jsem si říkal, že jsem dlouho nenarazil na nějakého chytráka, proč mi sem píšeš, když neporadíš. ale to je jedno, každej je nějakej

Juwa2 nejaky blbecek, urcite vi o tom prd

A to je problém pri prihlasovaní do siete cez ikonku zaškrtnúť Prihlasovať automaticky (veď to tam ponúka). Okrem toho - ak si otvoríš kartu sieťového pripojenia WiFi - je tam ešte jedno Automaticky pripojiť ak je sieť v dosahu.... - samá automatika.....

Celé jsem to proklikal a nikde tam není tato možnost , připojit automaticky, také jsem jí hledal. Provider mi říkal, že se to musí udělat jinak. Ale neuvedl přesně jak. Jinak bych to zaškrtnul.

Ach jáááj:Centrum sieti - tvoje pripojenie k wifi Pripojenie bezdrôtovej siete - klik ĽTM - Vlastnosti bezdrôtovej siete - Pripojenie - a tam máš Automaticky pripojiť.........

Ale já nemám WIFI, to jsem zde uváděl. Mám internet připojenej přes kabel. (širokopásmové připojení Wan miniport (PPPOE) je tam uvedeno. Tomuhle moc nerozumím, tak to tak berte.

Prečítal si si svoje pôvodne zadanie problému? Tam nespomínaš pripojenie po kábli. Okrem toho - máš predsa WAN miniport - teda si pripojený k providerovi cez WiFi! Teda vsúp do nastavení sieťovej karty - cez ikonku - Vlastnosti - Sieť - Internet Protocol Version 4 - Vlastnosti (stane sa to aktívne) - a všetko daj na automaticky.Okrem toho - mal by si sa dostať aj do nastavené WAN miniportu, tam tiež skontrolovať nastavenia.

děkuji, zkusím to.

vyzkoušel jsem to, vše je nastaveno na automatiku, už nevím, kde je zakopaný pes.

Proč radši nemlčíš, když absolutně nechápeš na co se ptá a ještě k tomu plácáš úplný kraviny.

Blbečku! Na rozdiel od teba mám aspoň snahu o radu - ty však len pindáš bez úžitku. Ty si tu vlastne len taký balast..... neužitočný....

Pořiďte si router bez wifi a to nastavení nechte uložené v něm, aspoň budete moct připojovat v budoucnu více pc. Nebo wifi router a tu wifi zatím vypnout dokud jí nebudete potřebovat

Wifi si pořídím, ale nyní nemůžu. To už nějak vydržím ten rok bez ní ale také děkuji.

"Centrum síťových připojeni a sdílení" / "Změnit nastavení adaptéru" a tam kliknout na dané připojení pravou myší a "Nastavit jako výchozí připojení" nepomůže?

kontroloval jsem to a mám ho nastavené jako výchozí připojení. Bohužel, zkoušel jsem dát PC do režimu spánku a opět se kolečko točí a točí a nepřipojuje, musím to udělat zase ručně. tak už nevím.

http://avonet.cz/article/69166.konfigurace... Na konci máte nejspíš odpověď :)

Díky, už jsem skoro u cíle, posl. kámen úrazu...nemůžu najít tu cestu C:/ProgramData/Microsoft/Windows/Start Menu/Programs/Startup ..... jestli to mám nějak jinak v PC uloženo, nevím, ale proklikávám to jak můžu, ale nemám tam program data, jen program files a v tom to nemůžu najít.

program data je skrytý adresář

Thole nejspíš není potřeba, jde o tu část Nastavení automatického připojení.Otevřeme opět okno síťových připojení volbami Start/Nastavení/Ovládací panely/Síť a Internet/Centrum síťových připojení a sdílení/ Změnit nastavení adaptéru Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu připojení a dejte volbu Vlastnosti. Zrušte zatržení u Dotázat se na jméno a heslo, certifikát atd. A klikněte na OK.To by mělo být vše a mělo by to makat

Tak asi beru zpět, as i je to potřeba. Nemám úplně zkušenost s tímhle typem připojení. Mělo by ale stačit toho zástupce nakopírovat do start/všechny programy/po spuštění... to je to samé....

Je to skryty adresar. Zapni si zobrazovany skrytych souboru a slozek.

díky, tohle mi aspoň trochu pomohlo, nastavil jsem vše podle návodu, skrytý soubor jsem našel, všecko přesně dle nastavení, ale i když vypnu zapnu PC, restartuji nebo dám do režimu spánku, ten magor PC se prostě sám nepřipojí. Tak ale aspoń mám zástupce na ploše, na kteryho kliknu a hned je připojen. jde o jeden klik, to už přežiju takže díky všem za rady. problém víceméně vyřešen

Kopii toho zástupce, co máš na ploše máš určitě v této složce? C:/ProgramData/Microsoft/Windows/Start Menu/Programs/StartupPokud ano, po restartu Windows se musí připojit automaticky! Přes to nejede vlak!

ano stoprocentně, 3x jsem to kontroloval. napřed jsem restartoval Pc, nepřipojilo se to, kontrola, pak jsem prozměnu vypnul PC a a zapnul, zas nepřipojilo, opět kontrola, pak režim spánku, zas nic. pak už jsem na to dlabal :D

Běž do: Start > Všechny programy > Po spuštění > pravoklik > vyber "Prozkoumat" Otevře se ti složka C:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartupNakopíruj toho zástupce taky do ní.

Ano, mám ho i tam, na to jsem přišel dokonce sám :D ale prostě se mu nechce jaksi připojovat , zítra stejně musím zformátovat disk, tak to vše nastavím znovu. Možná je problém někde jinde a reinstalace to vyřeší :) možná je to tím, že nejsem připojený k místní síti, ale přes širokopásmové připojení. Dle toho článku co jsem četl by to odpovídalo, ale přesně tomu nerozumím.

v tom návodu té konfigurace je všude napsané abych odškrtnul protokol TCP/IPv4 a TCP/IPv6, já ho mám zaškrtlý, jestli je v tomto problém, nevím, ale to už je asi jedno. aspoň něco se mi podařilo. tak díky za snahu.

tohle se mi taky stává