» Poradna » Windows (a jiné OS)

Simulování USB disku v PC

Ahoj všem,řeším zapeklitý problém. Jsem lékař, používám ultrazvukový přístroj, který nedokáže ukládat fotografie přes wifi ani LAN. Má možnost ukládat fotky na flash disk. Řeším, jak se na tyto fotky podívat z PC, kde je potřebuji uložit do lékařského programu. Napadá vás nějaké řešení? Mě napadla možnost simulovat v PC USB flash disk a propojit USB port ultrazvuku s portem v PC a PC pak by tahal fotky do programu z teto virtuální flash mechaniky. Půjde to nějak? nebo jiné řešení? Díky moc

Odpovědi na otázku

Takhle to určitě nepůjde, USB port se neumí chovat jako klient (USB flash). Obávám se, že tohle nemá žádné rozumné řešení. Takže prostě budeš muset přehazovat tu USB flash z přístroje do PC a nebo jedině použít nějaký USB přepínač, který ti tu flash bude přepínat mezi PC a přístorjem, abys ji nemusel vytahovat fyzicky.

RPi zero by teoreticky neco takoveho melo umet (navod je jen jako vzor, urcite jde najit nejaky lepsi: https://magpi.raspberrypi.com/articles/pi-zero-w-smart-... ), osobne s tim primou zkusenost nemam, vzdycky jsem tim simulovat nanejvys sitovku.

Raspberry (včetně Zera) se umí chovat jako USB mass storage, už jsem na tom nějaký projekt stavěl, funguje to.Je to asi o tom najít si nějakého šikulu, který to zbastlí; vyhradí se prostor pro mass storage, a pak se naskriptuje jeho synchronizace někam na síť, to by nemělo být složité.

No a neco jako https://www.ubuy.vn/en/product/7ABLWP1A-512gb... pripojene tam i tam (nezkousel jsem, nepremejslel, nevim, jestli to tak funguje)? Nebo s USB hubem (stejnej pripad)?

díky za typ, pořádně to prostuduju, ten přepínač by možná taky bylo řešení, pokud by ho identifikoval UZ přístroj jako USB disk

Spis jsem myslel nejakou "passthrough" flesku pripojenou tam i tam. I ta vec s Pi ma mozna neco do sebe, ale s tim se ti asi srat nechce. :D

Přepínač UZ přístroj nijak detekovat nebude. Je to jen pasivní záležitost.

Mozna by se dalo pouzit neco takoveho: https://www.oehling.cz/sandisk-connect-wireless-... Tento konkretni se ale uz asi neprodava, nevim jestli existuji rozumne alternativy a ted nemam cas to hledat.

Co ti doporučil k přenosu výrobce toho ultrazvukového přístroje?

A něco takového..?:https://www.usb-over-ethernet.com/Existují různé takové SW...

Trochu pochybuji, že do toho ultrazvuku půjde nahrát nějaký takový SW.

Ten UZ přístroj má nějaké označení. Tím bych začal.

Asi bych vyzkoušel nějaký USB přepínač. https://www.secomp.cz/prepinace-extendery-rozbo...

Já mám doma takové (asus crosslink) "udělátko" které přes USB porty spojí PC s nějakým jiným zařízením (druhé PC nebo něco jiného). To druhé zařízení se pak v tom prvním PC tváří jako pevný disk a lze kopírovat/využívat data na něm uložená.Stálo to cca pětikilo. https://www.asus.com/Commercial-Data-Storage/C...

Tak když tu flešku píchnete do USB HUBu a do téhož i kabely od ultrazvuku i PC, měly by tu flešku vidět oba přístroje, ne?

Ne.

A to proč, že jsem tak smělý?

Máte pravdu - nešlo by to tak, rychlá střelba... Chce to ten přepínač USBček...