» Poradna » Mobily

SIM karta na data a SIM karta na volání

Mám otázku ohledně SIM karet. Můj telefon podporuje 2 SIM karty (Xiaomi 11T) a zatím v něm mám jen jednu. Na ní mám tarif od T-Mobile 1GB dat a 150 minut volání+150 SMS. Jenže data mi většinou nevystačí a tak si je musím dokupovat což je poměrně drahé a nepraktické. Nedávno jsem našel datovou SIM kartu se 100GB na měsíc za 300kč od O2. SIMku bych si rád pořídil, ale nevím zda bych mohl volat přes svou současnou SIMku a data používat s té druhé. Taky jsem přemýšlel jestli by nebylo lepší si potom datovou SIMku dát do svého starého telefonu a ten používat prostě jako hotspot. Předem děkuji za odpovědi :D

Odpovědi na otázku

Kdyby ses namáhal podívat do nastavení telefonu - mobilní sítě, tak bys tam viděl, že si můžeš zvolit, ze které SIM se mají brát mobilní data. Takže ano, jde to

Díky za odpověď.

Jo a není to tak, že bych se nechtěl namáhat. Já nevěděl, že to v nastavení je tak.

Proste jsi se ani nenamahal do toho nastaveni podivat... coz mel byt prvni a logicky krok

Nevím jestli je to nastavení vidět když nejsou v telefonu dvě SIM karty.

Je zašedlé, ale mělo by být vidět.

na některých telefonech ( třeba s10e) to poznat není - nastavení se upraví, až když je tam druhá sim

Existuje něco jako uživatelský manuál (minimálně v elektronické podobě na stránkách výrobce) ale chápu, že čtením manuálů dnes nikdo přece nebude ztrácet čas když se může zeptat a někdo jiný to udělá za něj :D :D :D

preco by mal niekto iny citat manual. Vsetky telefony to maju rovnako! Ak ma dualsim, tak tam moze mat 2 simky a vyberat si, z ktorej chce volat, datovat, smskovat. Naco ti je ktomu manual? Tazatelovi treba povedat, ano da sa to, hotovo vybavene.

Protože když to tazatel neví, vždy bylo nepsaným pravidlem nejprve vyvinou vlastní úsilí a snažit se danou informaci získat a až následně, v nouzi nejvyšší - když byl neúspěšný - se začít ptát. Ono to člověka, mimo jiné, totiž posouvá a rozvíjí, na rozdíl od pasivního přijímání informací :D

Každopádně jsi to ani nezkusil

Volat přes současnou SIM a datovat z jiné určitě jde. Neznám to Xiaomi, ale tohle android v pohodě zvládne. Tuším, že od XS to zvládne i apple, byť s "eSIM".O2 SIM s 100 GB pořiď, určitě se vyplatí. Za 300 Kč u nás více dat neseženeš. Jen bacha, ty data jsou jen v ČR. Tahat druhý mobil a dělat hotspot je blbost, většinou to po pár hodinách vypráská baterku...

Takže je lepší si tu baterku vypráskat na svém hlavním telefonu? No je třeba prostě počítat, že data je třeba krmit energií, takže dva mobily, powerbanka, nabíječka/kabel apod. musí patřit k základní výbavě.

Já bych vzal raději deset telefonů a pět powerbank... Ne vážně, to je přece blbost. Samožřejmě kdyby chtěl ta data přeposílat třeba do notebooku, tak ano. Ale pokud data má jen pro samotný telefon, tak je přece pitomost tahat sebou druhý telefon, aby si z něj udělal hotspot a přenášel data do hlavního mobilu.

To jo, to souhlas. Spíš bych asi pořídil mobilní Wi-Fi, je to menší než telefon a vydrží to snad 8 hodin (?) dělat hotspot. Ale s dualsimem v podstatě není co řešit.

Otazka je to jednoducha, stejne jako odpoved. Na jedne sim volani+sms a na druhe data. Jen se podivej, zda ta datova sim je ve slotu podporujici 4G nebo 5G (3G uz v CR neni). Muze byt, ze jeden ze slotu umi jen 2G a ten je urcen na hlas. Pripadne vymenit simkarty mezi sloty.
K tomuto ucelu je v podstate dualsim telefon urcen. Vrele doporucuji si s telefonem pohrat a zjistit, co umi.

SMS může chodit i na datové SIM ...

Jestli sis doposud vystačil s 1gb+ nějaký dokoupení. Je možné, že by se ti zamlouvala SIM karta od Kaktusu. Kde při využití dobíjecí akce ( minimálně 2x do měsíce) dostaneš 100% kreditu navíc. Data pak vychází docela slušně a fungují i mimo ČR, navíc se dostaneš na dobrou cenu za volání a sms.
100minut + 100sms vychází měsíčně na 150kč. +
2GB-75kč, 6GB-125kč, 8Gb-150Kč, 12GB-200kč.
Volné SMS, minuty a data se převádí do dalšího měsíce.

Ano,ale pokud bude hovor, tak data se na dobu hovoru přeruší.

To je odpověď na co?

"tak data se na dobu hovoru přeruší"Záleži.. Pokud bude hovor probíhat přes 2G síť tak ano, pokud např přes VoLTE tak ne ...

ocakaval som, ze ked su 2 simky, jedna je datova, na druhu sa bude dat dovolat bez padu internetu... neda sa, skusal som. Internet vypadne. Nepochopitelne.

Bohužel to je naopak zcela pochopitelné Telefony nemají dva GSM moduly, ale jeden sdílený. Takže když se používá jedna SIM, nemůže se používat druhá. Jediné do funguje, když jsi na LTE, tak tam jde současně volat i datovat, ale jen v rámci jedné SIM, protože to přímo podporuje LTE komunikace.

"ocakaval som"Tak to jste očekával blbě :D Viz naše diskuse výše (manuál atd.) Vysvětlení přesně napsal JackBrno.

Běžně se to tak dělá že jedna simka je datová a druhé na telefony a sms